Спецпроект

Авіаційний музей в Чехії запрошує на новосілля

Час, який пасажирам доводиться коротати в Пардубицькому аеропорту в Чехії, вони зможуть незабаром використовувати і для відвідування Авіаційного музею.

Про це повідомляє radio.cz.

Авіаційний музей ім. Яна Кашпаров, який нині розташовується біля підніжжя Кунетицької гори приблизно в десяти кілометрах від Пардубіц, переселиться в аеропорт. У музейні експозиції входять і унікальні копії аеропланів з часів зародження авіатики.

Найбільші експонати - Blériot і літак, сконструйований американськими братами Райт, і апарати періоду життя піонера чеської авіації і уродженця Пардубіц Яна Кашпаров.

Через те, що область по сусідству з Кунетицькою горою використовується переважно для активного відпочинку, для занять спортом у вільний час, керівники музею вирішили, що доцільніше було б перенести колекції музею на територію Пардубицького аеропорту, який має статус громадського міжнародного, де великий пасажиропотік. 

Відкриття музею в старому ангарі неподалік від Пардубицького аеропорту планується на початку вересня після проведення різних авіазаходів, які ще проходять в серпні в Авіаційному музеї за старою адресою.

Теми

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.