Спецпроект

У Софії з'явиться Музей історії міста

В Болгарії вже навесні буде готовий Музей історії Софії, який відкриється в будівлі "Централната Мінералні баня".

Про це пише blackseanews.net.

Ремонт будівлі розпочнеться на цьому тижні.

У музеї відвідувачі зможуть оглянути 120 000 експонатів, пов'язаних з історією Софії, які будуть розташовані на чотирьох поверхах загальною площею 7 900 кв.м.

Серед експонатів - письмовий стіл Стефана Стамболова, подарований йому Бісмарком, величезний годинник, подарунок британської королеви Вікторії на весілля князя Федінанда з Марією Луїзою в 1893 році, а також і стара дерев'яна шафа з дому Івана Гешов. Шафа була унікальною для свого часу, тому що мала спеціальну холодильну частину і місце для льоду. Серед експонатів буде і коляска французької королеви Марії Антуанетти. Золота колісниця прибула до Болгарії в кінці 18 століття з Версаля на весілля князя Фердинанда. У музеї будуть представлені і численні предмети меблів, картини, ікони та коляски, що належали царям, політикам і громадським діячам, а також і старовинний автомобіль "Мерседес" 1905 випуску.

Квиток до музею обійдеться гостям і мешканцям міста в 6 левів, а школярам - 2.

Зовнішній вигляд Центральної лазні буде збережений, як і басейни в ній. Передбачається реставрація декоративних елементів інтер'єру та архітектурних орнаментів фасаду.

Окрім залів експозиції, реставраційних приміщень та адміністративної частини, в музеї буде відкрито і туристичний інформаційний центр.

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.