Спецпроект

У Софії з'явиться Музей історії міста

В Болгарії вже навесні буде готовий Музей історії Софії, який відкриється в будівлі "Централната Мінералні баня".

Про це пише blackseanews.net.

Ремонт будівлі розпочнеться на цьому тижні.

У музеї відвідувачі зможуть оглянути 120 000 експонатів, пов'язаних з історією Софії, які будуть розташовані на чотирьох поверхах загальною площею 7 900 кв.м.

Серед експонатів - письмовий стіл Стефана Стамболова, подарований йому Бісмарком, величезний годинник, подарунок британської королеви Вікторії на весілля князя Федінанда з Марією Луїзою в 1893 році, а також і стара дерев'яна шафа з дому Івана Гешов. Шафа була унікальною для свого часу, тому що мала спеціальну холодильну частину і місце для льоду. Серед експонатів буде і коляска французької королеви Марії Антуанетти. Золота колісниця прибула до Болгарії в кінці 18 століття з Версаля на весілля князя Фердинанда. У музеї будуть представлені і численні предмети меблів, картини, ікони та коляски, що належали царям, політикам і громадським діячам, а також і старовинний автомобіль "Мерседес" 1905 випуску.

Квиток до музею обійдеться гостям і мешканцям міста в 6 левів, а школярам - 2.

Зовнішній вигляд Центральної лазні буде збережений, як і басейни в ній. Передбачається реставрація декоративних елементів інтер'єру та архітектурних орнаментів фасаду.

Окрім залів експозиції, реставраційних приміщень та адміністративної частини, в музеї буде відкрито і туристичний інформаційний центр.

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.