Спецпроект

Невідомий меценат перерахував музею Джейн Остін £ 100 тисяч

Спонсор, який побажав залишитися анонімним, перевів у фонд музею Джейн Остін 100 тисяч фунтів стерлінгів. Музей оголосив кампанію по збору коштів на купівлю обручки письменниці, яку придбала американська співачка Келлі Кларксон.

Про це пише dailymail.co.uk.

Раніше влада Британії заборонила співачці вивозити раритетний ювелірний виріб за межі країни до грудня 2013 року, в надії, що його зможуть викупити і залишити на батьківщині. За словами представників музею, їм залишилося зібрати £ 49,2 тис. 

Джейн Остін, автор відомого англійського роману "Гордість і упередження", померла в 1817 р., коли їй було всього 41. Кільце вона залишила своїй сестрі Кассандрі. Воно належало її нащадкам до минулого року, коли кільце продали через аукціон Sotheby's Кларксон. Співачка - велика шанувальниця творчості Остін, вона також є володарем першого примірника "Гордості і упередження". Кларксон погодилася на продаж кільця музею.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.