Спецпроект

У Тобольську з'явиться музей царської сім'ї

3 серпня в Тобольському історико-архітектурному музеї-заповіднику, в рамках святкування 400-річчя династії Романових, відкрилася виставка "Найясніша художниця". Представниця родини Романових, яка приїхала на відкриття, спільно з місцевою владою планує відкрити тут і музей царської родини.

Про це повідомляють vesti.ru.

На відкритій вмставці представлено більше двохсот картин, виконаних в техніці багатошарової акварелі, низка живописних робіт, а також особисті речі Ольги Олександрівни Романової, молодшої дочки імператора Олександра III і сестри останнього російського імператора Миколи II. Ольга Миколаївна Куликовська - Романова познайомила місцевого губернатора з живописними роботами художниці та її долею.

Оглянувши виставку, глава регіону звернувся до Ольги Миколаївни з проханням надати сприяння у створенні в Тобольську музею царської сім'ї. Музей буде розташовуватися в колишньому Будинку тобольских губернаторів: саме тут проживала царська сім'я в період з 13 серпня 1917 по 13 квітня 1918 року.

Теми

Вечір п'ятниці. Останні години перед Чорнобилем

«Я маю кілька питань, багато питань», — пролунав схвильований голос Трегуба. «Це не телефонна розмова. Без мене не починайте», — коротко відповів Дятлов. Ще через деякий час наче нізвідки зателефонував начальник Дятлова, сам Микола Фомін — він також наказав Трегубу не починати без Дятлова. Зміна нарешті була готова приступити до зупинки реактора. Ураховуючи, що це випробування мало зайняти трохи менше ніж дві години, Трегуб розраховував завершити все до кінця своєї зміни, тобто до півночі 25 квітня. Вони мали поквапитися. Та де ж був Дятлов?

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.