Спецпроект

Природничий музей у Києві відкрився після пожежі

Національний науково-природничий музей у четвер офіційно відновив роботу і доступний для екскурсій.

Про це пише Укрінформ з посиланням на директора музею Оксану Червоненко.

Відвідувачам доступні для перегляду всі зали, окрім одного, який постраждав від пожежі.

За словами директора, зараз йде підрахунок збитків від пожежі.

Оксана Червоненко також повідомила, що музей готує виставку у новому форматі "із залученням сучасних технологій".

25 липня на 1-му поверсі в залі корисних копалин геологічного музею через закорочення в електромережі виникла пожежа, внаслідок якої частково постраждала експозиція та загинули всі ссавці й птахи з виставки "Нічний світ"- близько 30 тварин.

Теми

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.