Спецпроект

Янукович святкуватиме день народження в музеї. ФОТО

Офіційна частина святкування дня народження Президента розпочнеться у Лівадійському палаці.

Про це повідомляють "Вести".

Як розповів виданню один з працівників палацу, 9 липня Лівадійський музей закритий для відвідування, а всім співробітникам дали вихідний.

Лівадійський палац

"У палаці може розміститися до сотні гостей, - зазначив працівник. - Столи встановлюються в Італійському дворику, який вперше за сто років капітально відремонтували".

Італійський дворик. Фото: adonis-crimea.com.ua

За словами джерела, завозиться спеціальний посуд. Наїдки всі теж будуть привізні, оскільки в палаці немає своєї кухні. Очевидно, ввечері буде феєрверк - так було у попередні роки.

Лівадійський палацовий комплекс - одна з найвизначніших пам'яток Криму, видатний зразок паркового мистецтва. Закладений у 1830-х роках графом Потоцьким. З 1860-х - у власності російського імператорського дому.

Одна з зал палацу. Фото: uk.wikipedia.org

В 1910 році збудовано Білий палац - головну споруду комплексу. З 1925 року - санаторій для трудящих СРСР. В 1945 році у Лівадії відбулася конференція лідерів держав антигітлерівської коаліції, де в тому числі були визначені кордони повоєнної УРСР.

З 1993 року - державний музей. Відкрито експозиції, присвячені побуту імператорського двору і Ялтинській конференції 1945 року.

Гарвардські студії Омеляна Пріцака… під кутом зору КГБ УССР

Професор Гамбурзького, Вашингтонського, Гарвардського, Київського університетів, засновник і перший директор Українського наукового інституту в Гарварді, сходознавець зі світовим ім'ям, знавець півсотні мов, дослідник давньої історії України, зокрема джерельної бази, яка свідчила про осібні витоки української державності і про українські терени як центр державотворення. Саме послідовний україноцентризм Омеляна Пріцака став головною причиною прискіпливої уваги до його постаті КГБ УССР.

Фундаменти палацу Кирила Розумовського. Історична довідка об'єкта культурної спадщини

В результаті обстежень залишків мурувань XVIII ст. в садибі по вул. Івана Мазепи у Києві, з’ясувалося, що під руїнами будівлі кінця ХІХ ст. збереглися фундаменти та підвали київського палацу останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Цю пам’ятку ще в 30-х роках минулого століття вважали беззворотньо втраченою. Я терміново виготовив історичну довідку, за якою Департамент охорони культурної спадщини КМДА мав би внести фундаменти палацу Кирила Розумовського до переліку щойновиявлених об’єктів культурної спадщини. Однак Департамент відхилив довідку і правоохоронного статусу об'єкту не надав.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.