Росія застосовує "антифашизм" проти естонського уряду

Посольство РФ в Таллінні вважає звернення міністра оборони Естонії Урмаса Рейнсалу до учасників з'їзду Союзу борців за свободу Естонії "умисним насадженням пронацистських настроїв в естонському суспільстві".

Про це повідомляє УНІАН.

Естонський міністр направив учасникам з'їзду вітання, в якому висловив подяку "за протистояння тоталітарним режимам, які окуповували країну і за вірність високим ідеалам свободи".

За його словами, "народи, які жили в Естонії під час Другої світової війни, понесли важкі втрати від окупації республіки тоталітарними режимами Радянського Союзу і націонал-соціалістичної Німеччини".

Тим часом у заяві російського посольства зазначається, що за роки незалежності Естонії в ній не вшановують "на гідному рівні" ветеранів Естонського стрілецького корпусу Червоної Армії.

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.