Спецпроект

6 липня на Уралі відкриється оновлений музей золота

6 липня у місті Березовський (Свердловська область) запрацює оновлений музей золота. Кілька років тому виставковий комплекс був закритий на ремонт, оскільки будівлі знадобилася серйозна реконструкція.

Про це пише gazeta.ru.

Відвідувачі нової експозиції побачать професійні інструменти старателів, в тому числі вашгерд, гребки, лотки, банки для збору золотого піску і ваги для золота. Буде представлена ​​і колекція мінералів Березовського золоторудного родовища.

Гостям музею обіцяють розповісти цікаві факти про історію російського золота. Зокрема, планується приділити особливу увагу долі розробника технології видобутку розсипного золота Льва Брусніцина.

"У Березовському золото було знайдено на 150 років раніше, ніж на Клондайку, описаному Джеком Лондоном. І саме на Уралі на початку XIX століття сталася перша в світі золота лихоманка ", - повідомляється на сайті Свердловського обласного краєзнавчого музею.

Теми

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.