Спецпроект

Ізраїльський мільярдер підтримав британський музей

Ізраїльський корабельний магнат і мільярдер Еяль Офер пожертвував 10 млн фунтів стерлінгів (15,2 млн доларів) відомому лондонському музею сучасного мистецтва - Tate.

Про це пише jn.com.ua.

Його кошти допомогли фінансувати найбільше розширення музею за його 13-річну історію.

Подарунок від Фонду Еяля Офера продовжує традицію сім'ї з підтримки британських культурних та освітніх установ, закладену його батьком, Семмі Офером.

Надані кошти допоможуть придбати і обладнати нову будівлю, яка збільшить розміри музейної експозиції на 60 відсотків. У новій структурі будуть розміщені роботи сучасного візуального мистецтва, такі як фотографії та перформанси.

"Приємно бачити, що подібна видатна благодійність продовжується з покоління в покоління", - зазначив Ніколас Серота, директор Tate. - Щедрість Еяля Офера і його сім'ї допоможе перетворити Tate Modern дійсно в музей двадцять першого століття ".

63-річний Офер - числиться другим у списку найбагатших людей Ізраїлю, його статки оцінюються в 5,9 млрд. доларів, відповідно до рейтингу мільярдерів агентства Bloomberg. Зі своїм молодшим братом він володіє однією з найбільших судноплавних компаній у світі - Sammy Ofer Group Monaco.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.