Спецпроект

У Франції відкрили музей Луї де Фюнеса

У комуні Сельє, на заході Франції, за ініціативою місцевих жителів через тридцять років після смерті актора відкрили музей Луї де Фюнеса.

Про це пише bagnet.org.

Експозиція розповідає не тільки про роботу знаменитого коміка, його внесок у кінематограф, але й про звичайне життя у рідному селі. Відомий актор сам доглядав за садом, любив риболовлю. У відеозалі можна подивитися маловідомі широкій публіці інтерв'ю з тими, кого він знав, коли жив тут, у своєму шато де Клермонт.

Шанувальники таланту світової знаменитості можуть пройтися за маршрутом "Слідами Луї" - відвідати місця, де любив бувати актор. Кожні два місяці музей організовує покази фільмів за участю де Фюнеса.

Теми

Створення дивізії «Галичина», як політичний проект та цивілізаційний вибір

Однією з найбільш контроверсійних сторінок українського національно-визвольного руху є історія дивізії військ СС «Галичина». Практично кожне згадування дивізії в науковій літературі чи публіцистиці, супроводжується розповсюдженням міфів та пропагандистських штампів.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.