Спецпроект

У Арзамасі відкриється музей російського патріаршества

Відкриття відбудеться в рамках святкування 110-річчя прославлення преподобного Серафима Саровського. За словами авторів проекту, музей унікальний - наразі в Росії подібних музеїв, які розповідають про історію патріаршества, не існує.

Про це пише news.mail.ru.

Новий музей - філія Нижегородського державного історико-архітектурного музею-заповідника - присвячений життю та діяльності патріархів Руської православної церкви (РПЦ), у тому числі народжених на Нижегородській землі патріархів Московських і всієї Русі Нікона (1605-1681 роки) і Сергія Страгородського (1867 - 1944 роки).

Кожна експозиція присвячена одному з патріархів, зібрані їхні особисті речі і предмети побуту. Зокрема, в музеї представлена ​​друкарська машинка Сергія Страгородського та одяг Алексія II. У музеї також створений "блок пам'яті", присвячений історії репресій і реформ, які переживала РПЦ.

Формування музею російського патріаршества почалося 5 років тому. У рамках угоди про спільну діяльність, укладеного між міністерством культури Нижегородської області і Нижегородської єпархією, на посаду директора музею російського патріаршества в Арзамасі призначений намісник Вознесенського Печерського монастиря архімандрит Тихон (Затекін).

Музей розміщений у пам'ятнику архітектури - будівлі городового магістрату другої половини XVIII століття в історичному центрі Арзамаса на Соборній площі.

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.