Спецпроект

Музей-квартира "радянської людини" з'явиться в Новокузнецьку

Музей-квартира "радянської людини" і проводове "радянське радіо" з'являться в районі-пам'ятнику періоду соціалістичної індустріалізації "Соцмісто" в Новокузнецьку Кемеровської області в Росії.

Про це пише ria.ru.

"Музей будемо оформляти саме як квартиру людини "Соцміста". Вона розташована в будинку. Його шлях від тридцятих років до вісімдесятих. Людини, що йде, скажімо так, у світле майбутнє. Зараз збираємо різні експонати епохи по місту, їх надають жителі", - сказав керівник проекту "Соцмістечко - місто мрії" Павло Клепіков.

Восени в Соцмісті, разом з відкриттям музею, в якому зараз йде ремонт, з'явиться "радянське радіо". "Зараз опрацьовуємо концепцію проводового радіо в районі, яке буде оголошувати тільки час в радянському стилі. Наприклад:" У Соцмісті полудень. Жителі Соцмістечка, будьте взаємоввічливими ".

Клепіков також повідомив, що учасники проекту "Соцмістечко - місто мрії" зараз зайняті пошуком радянських скульптур. "Хочемо зробити парк радянської скульптури. У нас є "Сквер комсомольців". Всі радянські скульптури, наприклад,"Піонери","Жінка з веслом", їх треба буде трохи підремонтувати. Поставимо їх в наш сквер ", - заявив керівник проекту.

Він додав, що парк радянської скульптури з'явиться в "Соцмісті" також восени 2013 року.

"Соцмістом" називалася житлова забудова в Новокузнецьку, яку спроектував в 1930-х роках німецький архітектор Ернст Май. Цей район, що складається з 40 будинків, був центром міста, і тут же поклали перший асфальт. Проект "Соцмістечко - місто мрії" покликаний показати життя людини епохи індустріалізації, а також залучити туристів до Новокузнецька.

Теми

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.