На eBay виставили один із оригіналів списку Шиндлера. ФОТО

Один з оригіналів "списку Шиндлера" виставили на інтернет-аукціон eBay.

Про це повідомляє mediasapiens.ua із посиланням на New York Post.

Першопочаткова ставка лоту складає $3 млн. За даними видання, продавці "списку Шиндлера", каліфорнійські колекціонери Гері Зімет і Ерік Газін сподіваються отримати за документ не менше $5 млн.

"Ми вирішили продати список на eBay тому, що у цього сайту аудиторія більше 100 млн користувачів з усього світу, а список – це глобальна історія", – пояснив Газін.

The New York Times оприлюднила й електронну копію документу

Документ нараховує 13 сторінок і датується 18 квітня 1945 року. До списку увійшли імена 801 євреїв, котрих хотів врятувати від смерті в концтаборах, працевлаштувавши їх на своїй фабриці, німецький підприємець Оскар Шиндлер.

Загалом Шиндлеру приписують спасіння більше тисячі евреїв.

З семи копій списку відомо лише про чотири: два зберігаються в ізраїльському меморіальному комплексі Yad Vashem, один – в музеї Голокосту у Вашингтоні.

Історія Шиндлера лягла в основу книги Томаса Кініллі "Ковчег Шиндлера". На основі цієї книги Стівен Спілберг зняв фільм "Список Шиндлера".

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.