Спецпроект

Найбільший московський музей очолила уродженка Одеси

Директором Державного музею образотворчих мистецтв ім. О. С. Пушкіна в Москві стала уродженка Одеси Марина Лошак.

Про це пише timer.od.ua.

Останнім часом Марина Лошак обіймала посаду арт-директора московського музейно-виставкового об'єднання "Манеж". Також вона керувала Московським центром мистецтв на Неглинній і столичною Tatintsian Gallery, заснованої нью-йоркським галеристом Гарі Татінцяном. Вона також була співзасновницею московської галереї "Роза Азора" і куратором вінтажного бутіка Brocade.

Марина Лошак народилася в Одесі в 1955-му році. Закінчила Одеський державний університет імені І. І. Мечникова за спеціальністю "Класична філологія". До 1986 року працювала в Одеському державному літературному музеї.

Марина Лошак

Державний музей образотворчих мистецтв ім. О. С. Пушкіна - один з найбільших і значних російських музеїв європейського і світового мистецтва. Колекція музею налічує понад 560 тисяч творів живопису, графіки, скульптури, творів прикладного мистецтва, пам'яток археології та нумізматики, художньої фотографії. У тому числі в колекції музею полотна Ренуара, Ван Гога, Моне, Дега, Сезанна, Матісса, Пікассо та інших найвідоміших живописців.

До останнього часу музей образотворчих мистецтв ім. О. С. Пушкіна очолювала Ірина Антонова, яка була директором музею з 1961 року.

Теми

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.