Спецпроект

У філії бібліотеки кіномистецтва відкриється музей "Будинок Тарковських"

Ірма Рауш, перша дружина Андрія Тарковського і виконавиця ролі Дурочки у фільмі "Страсті за Андрієм", за згодою сина Арсенія (первістка Андрія Тарковського) безоплатно передала на зберігання майбутнього Музею "Дім Тарковських" в Москві (філія Бібліотеки кіномистецтва імені С.М. Ейзенштейна в Щипковському провулку) багатющий архів матеріалів, більшість з яких вперше побачать світ.

Про це пише proficinema.ru.

Серед матеріалів - фотографії, листи, документи, що включають автографи Андрія Тарковського, Арсенія Тарковського, Марії Вишнякової та інших членів сім'ї Тарковського, дитячі малюнки та листи режисера, а також сценарій фільму "Страсті за Андрієм", машинопис і публікація в журналі "Мистецтво кіно" статті Тарковського "Відображений час" з правками автора.
 
Після систематизації всі ці матеріали разом з іншими раритетами будуть представлені на спеціально організованій виставці в Бібліотеці кіномистецтва.

Теми

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР