Спецпроект

У вересні московський Музей Маяковського закриється на два роки

15 вересня Музей Маяковського в Москві закриється на дворічний ремонт, протягом якого виставки та освітні програми музею проходитимуть на альтернативних майданчиках.

Про це пише infox.ru.

На час проведення ремонтних робіт фонди Музею Маяковського перевозять в інші московські музеї на тимчасове зберігання. Зокрема, фонди ІЗО, фотографії, меморіальні предмети меблів і т.п. розмістяться у виставковому комплексі "Робітник і Колгоспниця", що входить до МВО "Манеж".

Для виставок музею призначений ще один майданчик МВО "Манеж" - "Будиночок Чехова". Зараз там проходить проект "Маяковський-художник", а у вересні відкриється виставка "Маяковський від "я" до "я", яка представить рукописно-документальний фонд музею. Також заплановано проведення спільних проектів - зокрема, з Третьяковської галереєю і Літературним музеєм.

Протягом кількох останніх місяців представники музейної спільноти, в тому числі працівники самого Музею Маяковського, а також громадські діячі та активісти критично висловлювалися про плани перетворення музею. На їх думку, в ході майбутніх ремонтних робіт може бути знищена унікальна просторова інсталяція, куди "вписані" предмети постійної експозиції. У музею неодноразово проводилися акції протесту проти реконструкції. В.о. керівника департаменту культури Москви Сергій Капков пообіцяв, що все залишиться на місці, за його словами, йдеться не про реконструкцію, а про ремонт будівлі.

За півроку до закриття було оприлюднено результати перевірки фондів музею. Тоді виявилося, що пропали 52 експоната.

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.