Спецпроект

У вересні московський Музей Маяковського закриється на два роки

15 вересня Музей Маяковського в Москві закриється на дворічний ремонт, протягом якого виставки та освітні програми музею проходитимуть на альтернативних майданчиках.

Про це пише infox.ru.

На час проведення ремонтних робіт фонди Музею Маяковського перевозять в інші московські музеї на тимчасове зберігання. Зокрема, фонди ІЗО, фотографії, меморіальні предмети меблів і т.п. розмістяться у виставковому комплексі "Робітник і Колгоспниця", що входить до МВО "Манеж".

Для виставок музею призначений ще один майданчик МВО "Манеж" - "Будиночок Чехова". Зараз там проходить проект "Маяковський-художник", а у вересні відкриється виставка "Маяковський від "я" до "я", яка представить рукописно-документальний фонд музею. Також заплановано проведення спільних проектів - зокрема, з Третьяковської галереєю і Літературним музеєм.

Протягом кількох останніх місяців представники музейної спільноти, в тому числі працівники самого Музею Маяковського, а також громадські діячі та активісти критично висловлювалися про плани перетворення музею. На їх думку, в ході майбутніх ремонтних робіт може бути знищена унікальна просторова інсталяція, куди "вписані" предмети постійної експозиції. У музею неодноразово проводилися акції протесту проти реконструкції. В.о. керівника департаменту культури Москви Сергій Капков пообіцяв, що все залишиться на місці, за його словами, йдеться не про реконструкцію, а про ремонт будівлі.

За півроку до закриття було оприлюднено результати перевірки фондів музею. Тоді виявилося, що пропали 52 експоната.

Теми

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.