На Тернопільщині відкрили пам'ятник Івану Павлу ІІ. ФОТО

У Зарваниці на Тернопільщині відкрили пам'ятник 246-му понтифіку, блаженному Івану Павлу ІІ.

Це відбулося під час Всеукраїнської молодіжної прощі, повідомляє Gazeta.ua.

 

Монумент біля купелі Святої Анни освятив глава УГКЦ, блаженніший Святослав. Пам'ятник споруджено у пам'ять про пастирський візит Папи Римського у 2001 році, під час якого той молився в Києві перед іконою Матері Божої Зарваницької та "віддав свій апостольський візит під її покров". На стелі під постаттю Папи зафіксовано момент, коли він молиться перед іконою Зарваницької Божої Матері в Києві 2001-го року.

 

"Святіший отець у 2001 році, коли перебував зі своїм апостольським візитом в Україні, мав у своїй програмі виділений час для того, щоб помолитися перед Святою Зарваницькою іконою, яка тоді із Зарваниці мандрувала до Києва, до церкви Святого Миколая на Аскольдовій могилі. Папа на той час не міг приїхати до Зарваниці, оскільки це було складно організувати з точки зору безпеки", – розповів отець Андрій Романків, адміністратор Архикатедрального Собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ.

Зарваниця на Тернопільщині - духовний центр вірян греко-католицької церкви. Щороку в середині липня сюди пішки сходяться люди з різних куточків України. За переказами, у ХІІІ столітті в Зарваниці віруючим являлася Божа Мати.

Ікона Зарваницької Божої Матері -  одна з найбільш відвідуваних святинь греко-католиків. Щороку тут бувають тисячі прочан. Цьогоріч традиційна липнева проща зібрала 86 тисяч паломників.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.