Спецпроект

Музей фонтанної справи відкрився в Петергофі

Урочисте відкриття музею фонтанної справи відбулось у п'ятницю, 12 липня, у східній галереї великого петергофського палацу державного музею-заповідника (ДМЗ) "Петергоф".

Про це пише ria.ru.

Для широкої публіки музей відкриє двері в суботу, 13 липня.

"До цього моменту були зібрані лише експонати для музею фонтанної справи, але не було окремого приміщення. Він був "внутрішнім" і туди водили тільки дитячі екскурсії", - сказала генеральний директор ДМЗ "Петергоф" Олена Кальницька. Вона розповіла, що експозиція нового музею знайомить відвідувачів з історією створення, розвитку та функціонування Петергофської фонтанної системи, розповідає про художній вигляд фонтанів, їх творців і подробиці спорудження.

"Тут представлені унікальні експонати - чавунні труби XVIII століття, інструменти фонтанщіков, фрагменти фонтанів "Парасолька" і "Фаворитний", - сказала Кальницька.

Поряд з класичним експонуванням музейних предметів у музеї використані інноваційні технології: інтерактивне відео та мультимедійні зони. "На екранах плазмових панелей можна побачити рідкісні креслення, архівні фотографії палаців і фонтанів Петергофа, кошториси та малюнки", - сказала вона.

Кальницька зазначила, що поєднання музейних експонатів, відео та графічного матеріалу при відповідному звуковому і світловому супроводі створить у відвідувачів повноцінну картину Петергофської фонтанної системи.

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.