Спецпроект

Центр Риму хочуть перетворити на археологічний музей під відкритим небом

30-метровий проспект Віа деї Форі Імперіалі, що розрізає Римський форум навпіл і відокремлює основний, класичний форум від пізнішого, імператорського, незабаром закриють для приватних автомобілів.

Про це пише expert.ru.

Ця вулиця побудована в 1924-32 роках Беніто Муссоліні і тягнеться від Колізею до Пьяцци Венеція.

Розмови про її закриття заради збереження форуму, який повільно руйнують вихлопні гази автомобілів, ведуться давно, з 70-х років минулого століття. Однак віз, як мовиться, і нині там. Для автотранспорту проспект закривають тільки по неділях.

Прибирати Віа деї Форі Імперіалі, принаймні, зараз, ніхто не збирається, проте багато що на цій вулиці зміниться за три тижні. З 1 серпня завдяки новому меру Рима, Ігнаціо Маріно, вона закривається для особистого автотранспорту. Проїзд по цій вулиці буде дозволений тільки для таксі та міських автобусів. Дорожній рух має зменшитися в 20 разів, з нинішніх 1200 одиниць автотранспорту на годину до 60.

Ігнаціо Маріно, хірург-трансплантолог за першою професією, відомий тим, що першим пересадив людині печінку бабуїна. Тепер він прославиться і як рятівник історичного серця Риму. Обіцянка зробити центром Риму Римський форум і перетворити зону навколо Колізею в пішохідну, вважають політологи, принесло йому перемогу на нещодавніх мерських виборах. Екс-хірург мріє перетворити історичний центр італійської столиці у величезний археологічний парк. Проект потребуватиме чималих коштів, яких у столичній скарбниці, звичайно, зараз немає. Але, закриваючи Віа деї Форі Імперіалі для приватного автотранспорту, градоначальник впевнений, що він рухається в правильному напрямку.

Теми

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.