Історичні маєтки Бакая в Баден-Бадені занепадають. ФОТО
Колишній чиновник Леоніда Кучми утратив інтерес до купленої кілька років тому елітної нерухомості - замків і палаців - у німецькому Баден-Бадені. Одна з можливих причин - бюрократичні приписи щодо реконструкції історичної спадщини.
Про це повідомляє DW.de.
Готель-палац "Шлосготель Бюлергьое" (Schlosshotel Bühlerhöhe), в якому гостювали чимало державних діячів і зірок шоу-бізнесу, до свого сторіччя 2013 року мав постати у новому блиску.
Три роки тому "культурну пам'ятку особливого значення" придбала група інвесторів на чолі зі скандально відомим в Україні бізнесменом і чиновником з близького оточення Леоніда Кучми.
Колишній голова "Нафтогазу України" і Державного управління справами Ігор Бакай придбав "Шлосготель Бюлергьое" 2010 року і обіцяв вкласти кілька десятків мільйонів євро у реставрацію і модернізацію цієї історичної будівлі.
"Шлосготель Бюлергьое" |
Готель через недбалість нових власників може прийти у цілковитий занепад, побоюються у Бюлі. Тим часом попередньому власнику "Бюлергьое" мільярдерові Дитмару Гоппу увірвався терпець і він подав до суду на нового власника з вимогою визнати його банкрутом.
Улюблений готель Аденауера сьогодні належить компанії Anna Maria GmbH на чолі з Ігорем Бакаєм. Засновники компанії - кіпрська Zelento Limited і дружина Бакая Наталя Козицькa |
Як повідомили в юридичній фірмі Schultze&Braun, яку суд уповноважив виконувати роль арбітражного управляючого готелю, Ігор Бакай з партнерами заборгували Гоппу 14 мільйонів євро. За оцінками місцевої преси, Бакай з партнерами свого часу заплатили за готель 35-40 мільйонів євро.
Сам Бакай, розмірковують місцеві, не знає, що далі робити з історичним готелем. "Пан Бакай втратив інтерес до цього об’єкту", - прокоментував Deutsche Welle на умовах анонімності один з відомих баден-баденських маклерів нерухомості, обізнаний зі справами підприємливого вихідця з України.
Вілла легендарного промисловця Макса Ґрундіґа - з 2010 року сімейне обійстя Бакаїв у Баден-Бадені. Козицька придбала віллу у вдови грузинського мільярдера Бадрі Патаркацишвілі за 8 мільйонів євро |
"Шлоссготель Бюлергьое" – "культурна пам’ятка особливого значення". І щоб її реставрувати, треба враховувати десятки і сотні бюрократичних приписів – це дуже дорого і може затягнутися на довгі роки, тож попередня прикидка бізнес-проекту "на око" не спрацювала.
Лише поточні витрати на утримання об’єкта у належному стані перевищують мільйон євро на рік.
"Шлосготель Бюлергьое" – не єдина проблемна нерухомість родини Ігоря Бакая. Місцеві ЗМІ пишуть також про проблеми із замком Родек у передмісті Баден-Бадена.
Замок Родек |
2009 року, ще коли Ігор Бакай перебував у міжнародному розшуку, старовинну будівлю за понад чотири з половиною мільйони євро купила його дружина Наталя Козицька. Як повідомляє Badische Zeitung, Бакай і Козицька залишаються винні попереднім власникам замку близько мільйона євро, але платити не поспішають.
Як і у випадку з готелем, за ремонт казкового замку доби пізнього середньовіччя ніхто за чотири роки так і не взявся – це виявилося неймовірно дорогим задоволенням.
Вочевидь, родина Бакаїв втратила інтерес і до колишньої штаб-квартири командування французького військового контингенту у Баден-Бадені. Цей об’єкт був куплений подружжям 2010 року. Планувалося зробити тут елітний житловий комплекс, інвестувавши близько 11 мільйонів євро.
Штаб-квартира французьких військ |
"Нові власники купили і не врахували, що він теж є пам’яткою. Вони думали, що "повирішують питання" з місцевою владою щодо всіляких дозволів швидко і без проблем. А тут, у Німеччині, все набагато складніше", - розповів DW баден-баденський маклер.
Дивіться також:
Державний експеримент із передачі замків у концесію провалився
Замки і храми Західної України з повітря. ФОТО
У Червоногородському замку обвалилася вежа. ФОТО
Янукович хоче замок, де знімали "Трьох мушкетерів", під свою резиденцію