Спецпроект

Бібліотека Шнеєрсона переїде до Єврейського музею вже у червні

Російська державна бібліотека передає Бібліотеку Шнеєрсона до Єврейського музею і центру толерантності вже у червні. Цю інформацію підтвердив голова департаменту громадських зв'язків Федерації єврейських громад Росії Борух Горін. За його словами, в червні буде передано майже 500 томів.

Про це пише prostir.museum.

Бібліотека Шнеєрсона залишиться на обліку в Російській державній бібліотеці, але буде зберігатися у спеціально створеному сховищі в Єврейському музеї. Площа нового книгосховища становить 70 квадратних метрів.

Історія з колекцією Шнеєрсона мала широкий розголос після того, коли наприкінці липня 2011 року суд США постановив повернути іудейському релігійному руху "Хабад Любавич" майже 12 тис. рідкісних книг з колекції Шнеєрсона, що належать нині фонду РДБ. 16 січня 2013 року суд округу Колумбія зобов'язав уряд Росії виплачувати по 50 тис. доларів щодня до дати повернення американським хасидам бібліотеки Шнеєрсона. МЗС Росії назвав рішення суду абсолютно неправомірним.

Єврейський музей та центр толерантності, присвячений історії єврейського народу і пам'яті жертв голокосту був визнаний Музеєм року за версією видання про мистецтво The Art Newspaper Russia.  Відвідувачі музею вже оцінили його широкі експозиційні можливості і сучасні мультимедійні технології

Теми

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.