Спецпроект

Бібліотека Шнеєрсона переїде до Єврейського музею вже у червні

Російська державна бібліотека передає Бібліотеку Шнеєрсона до Єврейського музею і центру толерантності вже у червні. Цю інформацію підтвердив голова департаменту громадських зв'язків Федерації єврейських громад Росії Борух Горін. За його словами, в червні буде передано майже 500 томів.

Про це пише prostir.museum.

Бібліотека Шнеєрсона залишиться на обліку в Російській державній бібліотеці, але буде зберігатися у спеціально створеному сховищі в Єврейському музеї. Площа нового книгосховища становить 70 квадратних метрів.

Історія з колекцією Шнеєрсона мала широкий розголос після того, коли наприкінці липня 2011 року суд США постановив повернути іудейському релігійному руху "Хабад Любавич" майже 12 тис. рідкісних книг з колекції Шнеєрсона, що належать нині фонду РДБ. 16 січня 2013 року суд округу Колумбія зобов'язав уряд Росії виплачувати по 50 тис. доларів щодня до дати повернення американським хасидам бібліотеки Шнеєрсона. МЗС Росії назвав рішення суду абсолютно неправомірним.

Єврейський музей та центр толерантності, присвячений історії єврейського народу і пам'яті жертв голокосту був визнаний Музеєм року за версією видання про мистецтво The Art Newspaper Russia.  Відвідувачі музею вже оцінили його широкі експозиційні можливості і сучасні мультимедійні технології

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.