У КИЄВІ ЗГОРІЛА САДИБА МУРАШКА. Фото

У Шевченківському районі столиці на вул. Мала Житомирська, 14 сталася пожежа в чотириповерховому нежитловому будинку, відомому як садиба Мурашка.

Про це повідомляє TVi із посиланням на прес–службу ДержНС в Києві.

Пожежа виникла близько 3:00 ночі п'ятниці 28 червня. О 5 годині ранку пожежу ліквідували.

Жертв і потерпілих немає. Вогнем частково пошкоджено перекриття з 2 по 4 поверхи і знищено дах будинку. Причина пожежі встановлюється. 

Садиба Мурашка до пожежі. Фото: ФБ Ігоря Луценка

"Садиба Мурашка, за яку рішуче боролись кияни, згоріла сьогодні вночі, - повідомив депутат ВР Олександр Бригинець. - Ми відбили її у приватних власників, які нищили її і передали місту. І ось за майже два роки, коли садиба стала знов муніципальною, Попов і його прихвостні показали себе у всій красі. Мрія влади здійснилася – садиба згоріла. Згоріла, як завжди, у свята, як завжди вночі.... Випадковість? Можливо. Але хто в неї повірить?"

Фото: ФБ Ольги Навроцької

У квітні 2013 року повідомлялося про наміри національного заповідника "Софія Київська" зробити у садибі Мурашка музей.

 Після пожежі

Садиба Мурашка - будинки кінця ХІХ ст., у яких жив та працював відомий художник Олександр Мурашко, внесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, а також є пам’ятками історії, архітектури та містобудування місцевого значення.

Нагадаємо, у 2007 році КМДА продала історичну будівлю приватній компанії "Пантеон-Інвест". За позовами прокуратури Києва історичні пам’ятки були повернені столичній громаді в травні 2012 року. Технічний стан будівель садиби значно погіршився за час перебування об’єктів у приватній власності.

Дивіться також:

Екскурсія з Михайлом Кальницьким садибою Мурашка. ВІДЕО

Інші матеріали за темою "Пожежі"

Інші матеріали за темою "Забудова"

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.