АНОНС: телевізійна ІП - про напад Гітлера на Сталіна і президента ЗУНР

Головною темою програми "Історична Правда з Вахтангом Кіпіані" на телеканалі ZIK буде річниця початку німецько-радянської війни.

Йтиметься про донині приховувані таємниці цієї найкривавішої в історії людства сутички двох тиранів - Гітлера і Сталіна.

Зокрема, у розмові з дослідником військової історії Михайлом Слободянюком, ведучий програми заторкне такі теми:

- чому донині російські та проросійські історики приховують справжню причину війни, яка почалася у червні 41-го?

- що саме слугує підтвердженням, що вторгенням на територію СРСР Гітлер лише на певний час випередив наступ Червоної Армії на окуповану німцями територію Польщі?

- для чого нас дотепер переконують, що Гітлер напав на СРСР "віроломно" і "без оголошення війни", хоча насправді нацисти, розв'язуючи військовий конфлікт, дотримали дипломатичних формальностей?

- чи можна кампанію, що її провадила Радянська Армія на території держав Східної Європи у 1944-45 рр., вважати визвольною вітчизняною війною?

Іншою головною темою програми буде розмова про малознані сторінки життя та діяльності першого в історії Галичини президента - керівника Західноукраїнської Народної республіки Євгена Петрушевича.

- як сталося, що маловідомому для загалу галицьких українців політичному діячеві довірили посаду №1 у ЗУНР?

- чому Петрушевич аж надто стримано ставився до ідеї об'єднання в одну українську державу Західноукраїнської Народної республіки та УНР?

- чи варто вважати його винуватцем "дипломатичного краху", коли у 1923 р. Ліга Націй відмовила українцям Західної України створити автономне державне утворення?

- з яких причин в екзилі президент ЗУНР підтримував прорадянську політичну силу, яка діяла у Західній Україні?

 "Історична правда з Вахтангом Кіпіані" - щовівторка в ефірі телеканалу ZIK о 22:00.

Теми

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.