АНОНС: телевізійна ІП - про напад Гітлера на Сталіна і президента ЗУНР

Головною темою програми "Історична Правда з Вахтангом Кіпіані" на телеканалі ZIK буде річниця початку німецько-радянської війни.

Йтиметься про донині приховувані таємниці цієї найкривавішої в історії людства сутички двох тиранів - Гітлера і Сталіна.

Зокрема, у розмові з дослідником військової історії Михайлом Слободянюком, ведучий програми заторкне такі теми:

- чому донині російські та проросійські історики приховують справжню причину війни, яка почалася у червні 41-го?

- що саме слугує підтвердженням, що вторгенням на територію СРСР Гітлер лише на певний час випередив наступ Червоної Армії на окуповану німцями територію Польщі?

- для чого нас дотепер переконують, що Гітлер напав на СРСР "віроломно" і "без оголошення війни", хоча насправді нацисти, розв'язуючи військовий конфлікт, дотримали дипломатичних формальностей?

- чи можна кампанію, що її провадила Радянська Армія на території держав Східної Європи у 1944-45 рр., вважати визвольною вітчизняною війною?

Іншою головною темою програми буде розмова про малознані сторінки життя та діяльності першого в історії Галичини президента - керівника Західноукраїнської Народної республіки Євгена Петрушевича.

- як сталося, що маловідомому для загалу галицьких українців політичному діячеві довірили посаду №1 у ЗУНР?

- чому Петрушевич аж надто стримано ставився до ідеї об'єднання в одну українську державу Західноукраїнської Народної республіки та УНР?

- чи варто вважати його винуватцем "дипломатичного краху", коли у 1923 р. Ліга Націй відмовила українцям Західної України створити автономне державне утворення?

- з яких причин в екзилі президент ЗУНР підтримував прорадянську політичну силу, яка діяла у Західній Україні?

 "Історична правда з Вахтангом Кіпіані" - щовівторка в ефірі телеканалу ZIK о 22:00.

Теми

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.