Спецпроект

У Хорватії випустили путівник "по всіх музеях" країни

У Загребі представлений "Путівник хорватськими музеями і колекціями".

Це перше повне видання такого роду, воно включає в себе 300 музеїв, виставок і колекцій із загальним фондом майже 7 млн ​​предметів, пише donbass.ua.

Путівник опублікований Музейним документаційним центром (МДЦ) країни.

"16 років ми працювали над виданням, в ньому зібрано майже 200 років музейного мистецтва Хорватії. Це популярний спосіб представити скарби наших музеїв ", - заявила головний редактор путівника Вишня Згага.

Очікується, що цього року "Путівник по хорватським музеям і колекціям" буде переведений англійською.

У виданні музеї згруповані по регіонах, жупаніях і містах Хорватії. Путівник включає 600 фотографій, дані про колекції, адреси, час роботи музеїв, веб-адреси, вартість квитків, схеми проїзду і т.д.

Вказано в книзі також спеціальний код QR, який дає можливість доступу на сайт МДЦ та отримання додаткової інформації за допомогою мобільних пристроїв.

Теми

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.