Спецпроект

В Петербурзі грають на радянських автоматах по 15 копійок. ФОТО

Філія московського музею радянських ігрових автоматів, в якому зібрано близько тридцяти унікальних експонатів, що дозволяють зануритися в світ азарту всього за 15 радянських копійок, відкрилась в суботу в Петербурзі.

Про це пише ria.ru.

На вході в музей стоять два величезних автомата з написом "Газована вода", які пропонують за 15 радянських копійок випити напій, наповнений вуглекислим газом. Праворуч, подібно задоволеному власним життям котові, бурчить холодильник "Юрюзань", але тут він заради антуражу. Максим Пінігін, один з творців музею, обходячи дивовижні в цифрову епоху експонати, постійно говорить про їх аналоги і історичну достовірність.

"Автомати з газованою водою, наприклад, 83-го і 91-го року випуску. Чи схожий напій на той, який був раніше, сказати складно. Але можу запевнити, що ми попросту використовуємо натуральні сиропи, а вуглекислий газ і вода за цей час особливих змін не зазнали ", - констатує Максим.

Тутешній тархун може нагадати старшому поколінню про молодість, а молоді лише залишиться повірити ностальгуючим батькам на слово. Наступним - після установок з напоями - в полі зору потрапляє легендарний ігровий автомат радянського періоду - "Морський бій".

"Всього тут близько тридцяти унікальних автоматів, а якщо рахувати повторювані - то всі сорок. Але відразу хочу запевнити, що їх число буде рости, експозиція не стане статичною. Це всього лише базис, з яким ми будемо розвиватися в Пітері", - міркує Пінігін .

За його словами, у творців є план зробити музей в Петербурзі флагманським, "статус міста-музею зобов'язує". Але поки для цього не вистачає експонатів, бо у московському відділенні їх, унікальних, вже близько сорока. На відновлення деколи йдуть місяці, а кожен нині живий екземпляр збирається мінімум з трьох-чотирьох бездіяльних одиниць, які доводиться розшукувати по всій країні.

Молодому поколінню, напевно, буде складно пояснити, що цікавого може бути в цих незграбних коробках, які видають смішні звуки, але, по суті, кожен з них був аналогом сучасних комп'ютерних ігор. Малозрозумілий з першого разу "Танкодром" - це прадід World Of Tanks, пікселі, що бігають по екрану в "Чемпіон-М" і "Авторалі-М", - аналог Need For Speed, літаковий симулятор "Перехоплювач" - нинішня World of Warplanes, " Снайпер-2 "- праотець всіх комп'ютерних шутерів планети.

Але є й ігри, які важко з чим-небудь порівняти. Типу настільного баскетболу, поле в якому поділено на сектори з цифрами. Якщо м'яч потрапляє на один з них, вам потрібно швидше суперника натиснути на одну з 15-ти кнопок, які вистрілюють сферу в бік баскетбольного кільця. Гра вимагає неймовірної уважності і швидкості реакції. Не менш складний і настільний хокей, аналоги якого, втім, зустрічаються в деяких петербурзьких клубах нарівні з сучасним настільним футболом, який все частіше іменують кікером.

Петербурзька філія московського Музею радянських ігрових автоматів

У день відкриття музей працював безкоштовно, в наступні дні вхід на експозицію буде коштувати 350 рублів, в якості бонусу кожен відвідувач буде отримувати півтора десятка п'ятнадцятикопієчних монет для гри на автоматах і кілька годин дитинства. А той, кому подібні автомати в молодості не зустрічалися, зможе насолодитися красою інженерної думки радянських конструкторів, деякі вигадки яких багатьом досі залишаються чимось неймовірним.

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.