У Боярці кілька активісток хочуть викопати з могил солдат Армії УНР

У Боярці (Київська область) кілька місцевих мешканців вимагають викопати з могил воїнів Армії УНР - через те, що вони були "фашистами" і "українськими бандитами".

Про це повідомляє благодійна ініціатива "Героїка".

13 червня шестеро жінок, які представились мешканками Боярки, відвідали цвинтар, де тривають роботи з упорядкування знищених поховань.

Невідомі намагались зібрати більшу кількість людей з числа перехожих, підбурюючи громадян до знищення пам’ятників солдатам Армії УНР. Однак перехожі до закликів "викопувати фашистьску нечисть із могил" ставились або негативно, або байдуже.

Антипетлюрівські активістки. Невідома у квітковому халаті найбільш активно агітує "знищувати хрести українським бандитам"

Представники Благодійного фонду пропонували невдоволеним городянкам ознайомитись із історичною довідкою про Будаївський цвинтар, на якому поховано шестеро бійців Армії УНР.

Зокрема, кожній жінці вручили виписки з метричної книги, де зазначено, коли, де і який священик поховав українських воїнів. Однак співрозмовниці відмовились читати документи Центрального державного історичного архіву України і лишились непохитними:

"Ми тут давно живемо і ніколи не чули про жодних петлюрівців. Це все вигадка. Комуністи цього цвинтаря не руйнували, його знищили німці під час бомбардування Боярки".

Пані у зеленій сукні заявила, що петлюрівців треба викопувати з могил і вивозити геть на Західну Україну, бо вони (петлюрівці)  вбивали невинних людей. Наприклад, Симон Петлюра повісив рідну тітку нашої співрозмовниці, яка після війни працювала вчителькою на Галичині.

Невдоволені розпочали збір підписів до міського голови з вимогою ліквідувати поховання козаків та старшин Армії Української Народної Республіки.

Благодійний фонд "Героїка" звертається до всіх, хто бажає зберегти українські військові поховання від наруги. Просять узяти участь у чергуванні на кладовищі.

Зголошуйтесь за телефоном: 093 725 67 45, Павло Подобєд.

Дивіться також інші матеріали за темою "Ідіоти"

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.