У Боярці кілька активісток хочуть викопати з могил солдат Армії УНР

У Боярці (Київська область) кілька місцевих мешканців вимагають викопати з могил воїнів Армії УНР - через те, що вони були "фашистами" і "українськими бандитами".

Про це повідомляє благодійна ініціатива "Героїка".

13 червня шестеро жінок, які представились мешканками Боярки, відвідали цвинтар, де тривають роботи з упорядкування знищених поховань.

Невідомі намагались зібрати більшу кількість людей з числа перехожих, підбурюючи громадян до знищення пам’ятників солдатам Армії УНР. Однак перехожі до закликів "викопувати фашистьску нечисть із могил" ставились або негативно, або байдуже.

Антипетлюрівські активістки. Невідома у квітковому халаті найбільш активно агітує "знищувати хрести українським бандитам"

Представники Благодійного фонду пропонували невдоволеним городянкам ознайомитись із історичною довідкою про Будаївський цвинтар, на якому поховано шестеро бійців Армії УНР.

Зокрема, кожній жінці вручили виписки з метричної книги, де зазначено, коли, де і який священик поховав українських воїнів. Однак співрозмовниці відмовились читати документи Центрального державного історичного архіву України і лишились непохитними:

"Ми тут давно живемо і ніколи не чули про жодних петлюрівців. Це все вигадка. Комуністи цього цвинтаря не руйнували, його знищили німці під час бомбардування Боярки".

Пані у зеленій сукні заявила, що петлюрівців треба викопувати з могил і вивозити геть на Західну Україну, бо вони (петлюрівці)  вбивали невинних людей. Наприклад, Симон Петлюра повісив рідну тітку нашої співрозмовниці, яка після війни працювала вчителькою на Галичині.

Невдоволені розпочали збір підписів до міського голови з вимогою ліквідувати поховання козаків та старшин Армії Української Народної Республіки.

Благодійний фонд "Героїка" звертається до всіх, хто бажає зберегти українські військові поховання від наруги. Просять узяти участь у чергуванні на кладовищі.

Зголошуйтесь за телефоном: 093 725 67 45, Павло Подобєд.

Дивіться також інші матеріали за темою "Ідіоти"

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.