ФАРІОН ХОЧЕ ПРИБРАТИ ТЕРМІН "ВЕЛИКА ВІТЧИЗНЯНА"

Депутати від "Свободи" Ірина Фаріон та Юрій Михальчишин внесли до парламенту законопроект, яким пропонується вилучення терміна "Велика Вітчизняна війна" з нормативно-правових актів України та навчальної літератури.

Відповідний законопроект був зареєстрований у понеділок, повідомляє УП.

Як написав на своїй сторінці у Facebook "свободівець" Олександр Аронець, депутати пропонують вилучити це слово як таке, що "спотворює історичну правду".

"Метою прийняття даного проекту Постанови є забезпечення правдивого й об’єктивного трактування історії України, утвердження історичної справедливості, збереження пам’яті про боротьбу за незалежність України проти всіх окупаційних режимів", - цитує пояснювальну записку Аронець.

"Міністерська та урядова запопадливість перед керівництвом сусідньої держави лежить у річищі новітніх ідеологем, неодноразово висловлених президентом Російської Федерації Володимиром Путіном, про те, що Росія перемогла б у Великій Вітчизняній війні й без участі України, що "саме Росія, Радянський Союз зірвали людиноненависницькі, криваві, зухвалі плани нацистів, не дозволили фашистам оволодіти світом", - заявляють автори.

Зважаючи на вищезазначене, депутати вбачають доцільним "вилучити термін "Велика Вітчизняна війна" з нормативно-правових актів України та навчальної літератури, рекомендованої для середніх загальноосвітніх шкіл та вищих навчальних закладів".

Як відомо, у 2011 році міністр освіти Дмитро Табачник заявив, що термін "Велика Вітчизняна війна" у шкільних підручниках "усюди відновлено".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.