Спецпроект

В Росії відкривають музей гусака

Музей гусака відкриється в Алтайському селі Гуселетово на початку липня, в експозиції буде представлено близько 5 тисяч унікальних експонатів.

Про це пише ria.ru.

Музей відкриють у лікувально-оздоровчому комплексі "Гуселетовські плеса", який знаходиться в трьох кілометрах від села Гуселетово.

"Гусак - одна з найбільш цікавих тварин, яка вшановується багатьма народами, вважається оберегом, зображення цього птаха зустрічається на іконах. Гусь живе довше за всіх пернатих - 20 років, і він більш вірний, ніж лебідь. За два роки зібрано більше 5 тисяч експонатів з всього світу ", - розповідають впорядники.

Цікаві експонати збирали протягом двох років. Вдалося виявити порцелянові фігурки з Європи, було знайдено срібну ложечку із зображенням міфічної істоти, що терзає двох гусей, сформована унікальна нумізматична колекція.

Крім фігурок відвідувачі зможуть подивитися книги про гусей, православні ікони, ігри. Гіди розкажуть про стародавні ритуали з використанням гусей, а діти зможуть виготовити фігурку птаха в стилі орігамі. В якості сувенірів в музеї будуть продаватися амулети з гусячого пера, в кінчик якого будуть засипати насіння подорожника.

За словами директора комплексу "Гуселетовські плеса" Сергія Неверова, гусак стане своєрідним брендом "Гуселетовського плесо", що сприятиме залученню туристів.

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.