Спецпроект

Єврейський музей толерантності представить щоденники червоноармійців-євреїв

8 травня в Єврейському музеї та центрі толерантності в Москві відкривається виставка "Долі в роки Великої Вітчизняної війни: листи та спогади червоноармійців-євреїв".

Про це пише jewish.ru.

Виставка підготовлена ​​спільно з американським фондом Blavatnik Archive Foundation і триватиме до 9 червня.

В основі виставки - особисті щоденники, листи, фотографії воєнних років, спогади бійців Червоної Армії про свої переживання в роки війни: про довоєнне життя і фронтові будні, про загибель близьких і товаришів по зброї, про злочини нацистів, про страх смерті і героїзм, виявлений на фронті, про перемогу і нелегке повоєнне життя.

Фонд Blavatnik Archive Foundation веде інтенсивну роботу по створенню центрального джерела документальної інформації про участь радянських євреїв у ВВВ у лавах Червоної Армії і в партизанському русі. Підсумок цієї роботи - сотні фотографій і листів з фронту, особисті щоденники воєнного часу, 1100 інтерв'ю в десяти країнах, де жили до війни і живуть сьогодні колишні радянські євреї. Ці історії можна прочитати на сайті фонду www.blavatnikarchive.org.

У період виставки триває робота по збору матеріалів, що висвітлюють участь євреїв-ветеранів у ВВВ. Зустрічі з ветеранами та членами їх сімей будуть проходити на території музею.

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.