Спецпроект

Музей Фрейда шукає гроші на реставрацію дивана психіатра

Музей Зігмунда Фрейда в Лондоні збирає кошти на реставрацію дивана з кабінету, де психіатр приймав пацієнтів. На відновлення реліквії необхідно 5 тисяч фунтів стерлінгів (7,7 тисячі доларів США).

Про це пише ria.ru.

Знаменитий диван є ровесником самого Фрейда, який народився в 1856 році. Його подарувала лікарю багата пацієнтка з Відня в 1890 році. У 1938 році Фрейд, рятуючись від нацистів, переїхав до Лондона і привіз з собою, як він говорив, цей "вкрай комфортний" диван. Він залишався в кабінеті Фрейда в будинку в лондонському районі Хемпстед і після смерті вченого. У будинку до 1982 року мешкала дочка психіатра Ганна, яка зберігала бібліотеку та особисті речі Фрейда, тепер там розташувався музей.

"Спадщину Фрейда важко переоцінити. Його ідеї та методи сформували сучасний світ. Багато людей приїжджають до музею зі свого роду паломництвом, і цей диван напряму асоціюється з Фрейдом", - сказав виконуючий обов'язки директора музею Доун Кемп.

За його словами, музей вже оголосив про початок збору пожертв на реставрацію дивана. Кемп сподівається, що бізнесмени і компанії не залишаться байдужими до проблеми збереження рідкісного експоната.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.