Спецпроект

Музей Фрейда шукає гроші на реставрацію дивана психіатра

Музей Зігмунда Фрейда в Лондоні збирає кошти на реставрацію дивана з кабінету, де психіатр приймав пацієнтів. На відновлення реліквії необхідно 5 тисяч фунтів стерлінгів (7,7 тисячі доларів США).

Про це пише ria.ru.

Знаменитий диван є ровесником самого Фрейда, який народився в 1856 році. Його подарувала лікарю багата пацієнтка з Відня в 1890 році. У 1938 році Фрейд, рятуючись від нацистів, переїхав до Лондона і привіз з собою, як він говорив, цей "вкрай комфортний" диван. Він залишався в кабінеті Фрейда в будинку в лондонському районі Хемпстед і після смерті вченого. У будинку до 1982 року мешкала дочка психіатра Ганна, яка зберігала бібліотеку та особисті речі Фрейда, тепер там розташувався музей.

"Спадщину Фрейда важко переоцінити. Його ідеї та методи сформували сучасний світ. Багато людей приїжджають до музею зі свого роду паломництвом, і цей диван напряму асоціюється з Фрейдом", - сказав виконуючий обов'язки директора музею Доун Кемп.

За його словами, музей вже оголосив про початок збору пожертв на реставрацію дивана. Кемп сподівається, що бізнесмени і компанії не залишаться байдужими до проблеми збереження рідкісного експоната.

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.