"РЕГІОНАЛИ" ХОЧУТЬ ЗМІНИТИ ВІК ЯЛТИ

Керівництво Ялти має намір змінити рік, з якого ведеться літочислення міста, щоб yрахувати середньовічний період історії Ялти - в результаті місто "постарішає" більш ніж на 500 років.

Про це заявив секретар Ялтинської міськради, кандидат від Партії регіонів на виборах мера міста Сергій Ілаш, повідомляє прес-служба Кримської організації ПР.

"Ялті цього року виповниться 175 років, але це дата умовна, - зазначив "регіонал". - За результатами археологічних розкопок, люди жили тут тисячі років тому, а перші письмові згадки про Ялту припадають на XI-те століття".

За словами Ілаша, міська влада планує змінити офіційну дату заснування міста, наблизити її до історичних реалій.

Свою заяву в.о. мера зробив на відкритті виставки "Золота скарбниця: скарби еллінів, римлян і готів" у Ялтинському історико-літературному музеї.

В експозиції, яка займає окремий зал, представлені золоті та срібні прикраси, монети та предмети побуту, знайдені при розкопках святилищ і могильників на Південному березі Криму.

 Найстарішим експонатам колекції майже 3 тисячі років

Ілаш пообіцяв, що музей "буде розширений до повноцінного історико-краєзнавчого музею".

"У запасниках музею зберігаються ще 150 тисяч об'єктів культурної спадщини, сотні найцінніших експонатів", - заявив кандидат.

Дивіться також інші матеріали за темою "Крим"

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.