Спецпроект

Радянський мобільник показали в музеї Владивостока

Музей історії телефонного зв'язку Примор'я після капітальної модернізації відкрився в п'ятницю у Владивостоці в будівлі, де понад 100 років тому почала роботу перша в місті телефонна станція.

Про це пише ria.ru.

"Музей існує вже 11 років, і за цей час у ньому зібрано більше 400 унікальних експонатів - це телефонні апарати, книги з номерами, а також фотодокументи та архівні матеріали про те, як розвивався зв'язок в Примор'ї", - розказав доглядач музею Борис Василькевич.

За його словами, серед раритетів - телефон фірми "Еріксон" 1903-го року, який випускали в дерев'яному корпусі. Ця модель була вже з циферблатом, на відміну від минулих, які працювали від магнето: потрібно було покрутити ручку, щоб з'явився струм. Після цього можна було дзвонити.

Телефон фірми "Еріксон" 1903-го року 

"У музеї з'явилася нова експозиція, присвячена стільниковим телефонам і пейджерам. Найцікавіший серед них - перший радянський мобільний телефон ЛК-1, який випускали в 60-х роках минулого століття. Він важить близько трьох кілограмів і може майже добу працювати без зміни батареї" , - сказав співрозмовник.

Він зазначив, що в планах підключити деякі музейні експонати до мережі, бо вони знаходяться в робочому стані. Серед таких раритетів - два апарати Морзе 30-х років, навіть зараз з них можна відправити повідомлення. Екскурсії в музеї будуть безкоштовними, але щоб потрапити туди необхідна попередня домовленість.

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.