Спецпроект

У Британії відкривається музей корабля з XVI століття

В англійському Портсмуті відкривається найдорожчий музей у світі. У ньому буде виставлено унікальний експонат - флагманський корабель Генріха VIII "Мері Роуз" XVI століття.

Про це пише pravda.ru.

Гігантську каракку (вітрильне судно з потужною артилерією), що затонула майже миттєво, було виявлено в 1971 році. Корабель підняли з дна моря в 1981 році.

Тепер він буде виставлений зовсім недалеко від місця, де був побудований 500 років тому, і возз'єднається з 19 тисячами артефактів, які були знайдені разом з ним. На його борту були виявлені останки моряків, по черепах деяких відновлено їхній вигляд.

Корпус корабля 19 років промивали в прісній воді, після чого він був оброблений воском і хімікатами, і протягом наступних чотирьох років буде зберігатися в "гарячій камері" для сушіння.

Його можна буде побачити в історичній верфі Портсмута через вікно, а після закінчення процесу судно виставлять в музеї зі створенням реальної атмосфери корабля королівської епохи Генріха VIII.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.