Спецпроект

У Британії відкривається музей корабля з XVI століття

В англійському Портсмуті відкривається найдорожчий музей у світі. У ньому буде виставлено унікальний експонат - флагманський корабель Генріха VIII "Мері Роуз" XVI століття.

Про це пише pravda.ru.

Гігантську каракку (вітрильне судно з потужною артилерією), що затонула майже миттєво, було виявлено в 1971 році. Корабель підняли з дна моря в 1981 році.

Тепер він буде виставлений зовсім недалеко від місця, де був побудований 500 років тому, і возз'єднається з 19 тисячами артефактів, які були знайдені разом з ним. На його борту були виявлені останки моряків, по черепах деяких відновлено їхній вигляд.

Корпус корабля 19 років промивали в прісній воді, після чого він був оброблений воском і хімікатами, і протягом наступних чотирьох років буде зберігатися в "гарячій камері" для сушіння.

Його можна буде побачити в історичній верфі Портсмута через вікно, а після закінчення процесу судно виставлять в музеї зі створенням реальної атмосфери корабля королівської епохи Генріха VIII.

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.