Спецпроект

В Іспанії відкрився музей, присвячений смолі

В іспанському місті Навас-де-Оро (Navas de Oro) з'явився незвичайний Музей смоли.

Про це пише telegraf.com.ua.

Музей розташований у будинку колишнього муніципалітету і працює по буднях. Відвідувачі зможуть дізнатися про розвиток виробництва смоли і про національні традиції, пов'язані з цим ремеслом.

Навас-де-Оро знаходиться в провінції Сеговія у складі автономного співтовариства Кастилія і Леон. Завдяки наявності величезних лісових масивів, що оточують місто, місцеві жителі здавна займаються виробництвом смоли, створивши сімейні династії. І незважаючи на те, що технічний прогрес наразі зробив крок далеко вперед, багато сімей досі "по старинці" займаються саме смолою.

У музеї туристи познайомляться зі "смоляною" сосною, з інструментами і посудом, необхідними для робіт зі смолою, зможуть спробувати себе в цій діяльності, а також дізнаються про історію регіону. З музею будуть стартувати також 5 пішохідних маршрутів, під час яких можна навчитися правильно збирати смолу і орієнтуватися в лісовій гущавині.

Теми

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.