Спецпроект

Лондонський музей пропонує пограти в шпигунів

У Імперському військовому музеї Лондона пройде виставка, присвячена історії шпигунства.

Про це пише korrespondent.net.

Виставка, яка пройде з 29 липня 2013 до 4 січня 2015 року, присвячена популярній книзі Террі Дірі "Жахливі Історії: Шпигуни".

У рамках експозиції відвідувачам музею розкажуть про таємниці шпигунства часів Другої світової війни. На виставці будуть представлені унікальні військові артефакти.

Крім того, повідомили організатори виставки, відвідувачі різного віку зможуть взяти участь у практичних заняттях, цифрових та інтерактивних розвагах і грі "По сліду". У рамках шпигунської гри кожен учасник отримає власну місію.

У музеї розповіли, що гра, до участі в якій запрошують цілі сім'ї, припускає різні квести. Так учасникам потрібно буде прокладати свій шлях через виставку, стикаючись з такими темами, як Нещадний Опір, Злом коду, Неймовірні гаджети, Нещадний саботаж і Майстерний камуфляж.

По ходу гри учасники дізнаються про методи, що використовуються найхитрішими шпигунами, наприклад, як зробити невидиме чорнило і зламати код.

Виставка Horrible Histories: Spies підійде для відвідувачів різного віку і особливо рекомендується дітям від 5 до 12 років. Програма безкоштовних заходів працюватиме у дні шкільних літніх канікул та свят.

Зазначимо, що 4 липня в Кенсингтонському палаці відкриється виставка кращих нарядів королеви Єлизавети II, її молодшої сестри принцеси Маргарет Роуз, а також покійної принцеси Діани.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.