АНОНС: "Істправда" на ZIK - про дисидента Валерія Марченка та Львів, який втрачаємо

21 травня у програмі "Історична правда з Вахтангом Кіпіані" мова йтиме про прикрий стан справ зі збереженням пам'яток у центральній частині Львова, а також буде показано документальний фільм "Хто Ви, містер Джекі?".

У розмові ведучого з Головою ради Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, президентом Благодійного фонду "Збереження історико-архітектурної спадщини міста Львова" Андрієм Салюком йтиметься про такі болючі теми як:

- бездумне варварське втручання у безцінну перлину європейського зодчества – історичне ядро міста Лева.

- безнаказаність хвацьких підприємців-нуворшиів, які на догоду своєму бізнесу готові жертвувати перлинами безцінної архітектурної спадщини древнього Львова.

- байдужість львів’ян, котрі з інтересом ґаволовів спостерігають за тим, як фізично зникають будівлі; руйнуються ансамблі вулиць і площ міста, архітектурні пам’ятки якого внесені до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Окрім того, у вівторок, 14 травня, о 22:00 – програма "Історична правда з Вахтангом Кіпіані" розповість щемну, сповнену неймовірною ніжністю історію листування українського дисидента і політв’язня Валерія Марченка з голландською студенткою Джекі Бакс.

Вони так ніколи і не побачилися, бо Валерій у 1984-му році помер у тюремній лікарні м. Ленінград. А їхні листи і нині не можна читати без захоплення.

Київський журналіст Юрій Луканов зацікавився цією історією і зняв документальний фільм "Хто ви є, містер Джекі?", який глядачі телеканалу ЗІК зможуть побачити в ефірі.

"Валерій і Сандра". Листування Валерія Марченка із Сандрою Фапп'яно

"Історична правда з Вахтангом Кіпіані" – щовівторка в ефірі телеканалу ZIK о 22:00.

Приєднуйтесь до нашої сторінки у Facebook!

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.