Спецпроект

Музей Лондона в Доклендс відзначить ювілей

Музей Лондона в Доклендс відзначить свій десятий день народження виставкою, тема якої - Темза очима сучасних художників, кінематографістів і фотографів.

Про це пише news.mail.ru.

Виставка, що відкривається в п'ятницю, носить назву "Устя", і розповідає про порівняно невеликий відрізок річки.

"Нам виповнюється десять років, і ми дуже раді, що змогли підготувати до цієї дати таку виставку. Не потрібно пояснювати, як багато Темза значить для Лондона, але і для нас вона багато значить - адже наш музей присвячений саме історії міста та історії річки. А в процесі підготовки з'ясувалося, що Темза значить дуже багато і для нинішніх художників, всі експонати навіть не помістилися на одному поверсі ", - розповів журналістам на прес-показі виставки її куратор Френсіс Маршалл.

Відкривається виставка цілком традиційними пейзажами Майкла Ендрюса і Джока Макфадіна, однак за ними йдуть експонати куди більш несподівані - відео, що зафіксувало "музикантів", що використовують в якості інструментів деталі занедбаних барж; серія фотографій сміття - жерстяних банок, ганчірок шматків штучних ялинок, оголошень, пакету з кокаїном - "перевареного" і викинутого річкою; фотографії "кладовища" кораблів, де металеві остови найбільше нагадують риб'ячі кістки; відеофільм, в якому Лондон представлений "очима" річки: зображення злегка погойдується, будівлі показані під різними кутами, старі кадри чергуються з сучасними. І, нарешті "Портрет річки" - відео, що зафіксувало рух води в різні дні при різному освітленні.

Виставка триватиме до 27 жовтня.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.