АНОНС: телевізійна "Істправда" - про Скоропадського та жінок в УПА

14 травня у програмі "Історична правда з Вахтангом Кіпіані" мова йтиме про останнього в історії України гетьмана - Павла Скоропадського. І про значимість цієї постаті в історії нашої держави.

Окрім того, у вівторок, 14 травня, о 22:00 - програма "Історична правда з Вахтангом Кіпіані" розповість:

- чому радянські спецслужби фізично знищували емігрантів з України, які плекали надію відновити на Вітчизні державний устрій у формі Гетьманату?

- звідки українці запозичили ідею відзначення Дня Матері і чи можна його вважати святом для всіх жінок?

- чи можна вважати, що без участі українського жіноцтва національно-визвольний рух на українських землях з 30-их років і аж до "перестройки" Горбачова не мав би шансів жодних шансів на успіх?

- що знають кияни про оповитий пеленою таємничості народ караїмів, які вже багато століть живуть в Україні.

- унікальне відео, яке зафіксувало перший студійний виступ нині улюбленця мільйонів (і не лише в Україні) поціновувачів якісної рок-музики Святослава Вакарчука. Як виглядав (і звучав) перший в історії "Океану Ельзи" концерт unplugged, коли лідерові цієї капели було лише 20 років?

"Історична правда з Вахтангом Кіпіані" - щовівторка в ефірі телеканалу ZIK о 22:00.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.