Спецпроект

Музей Баби-Яги з'явиться на Сахаліні

Музей Баби-Яги планують створити в Вуглегірському районі Сахалінської області. Разом з господинею хати там поселяться величезний павук і сова.

Про це пише news.mail.ru.

Будинок казкового персонажа - хатинка на курячих ніжках - вже побудований. Хатинку Баби Яги встановили в селі Орлово Углегорского району на території дитячої турбази. Спочатку в ній проводилися різні розважальні заходи для дітей. Пізніше прийшла ідея створити тут справжній музей, щоб залучити туристів.

За словами організатора проекту Наталії Пашегорової, хатинка на курячих ніжках виконана за всіма казковим канонами - вона стоїть "до лісу передом", а вікнами виходить на галявину. "Ніжки" будинку виточені з колод.

Казкове житло доповнено прорізами, які розташовані по обидва боки фасаду. Один з них веде у колодязь, а інший зроблений у вигляді гірки.

"Яга помістить гостей будиночка в піч, потрапивши в яку, вони скочуються прямо у двір", - розповіла автор проекту.

Цього року творці музею планують наповнити хатинку необхідним оздобленням: зробити піч, поставити скрині, рогачі, розмістити предмети побуту та частування.

Перший музей Баби Яги - "Хатинка на курячих ніжках" - з'явився в селі Кукобій Ярославської області. Завдяки створенню музею, село стало привабливим місцем для туристів. У 2004 році Кукобій оголосили "батьківщиною Баби Яги" і щорічно святкують день народження казкового персонажа 26 червня.

В Калінінграді, на території Візит-центру "Музейний комплекс" Національного парку "Куршська коса" діє Музей російських забобонів, де також представлена Баба Яга.

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.