Спецпроект

У Тамбові створено Музей шкарпеток

Один з найбільш незвичайних музеїв в Росії, Музей шкарпеток, почав свою роботу в місті Рассказово Тамбовської області. Тут представлені плоди праці місцевого промислу - в'язані вовняні вироби.

Про це пише travel.ru.

Рассказово знаходиться в 40 кілометрах на схід від Тамбова і в даний час є його містом-супутником. Рассказівські шкарпетки - один з найвідоміших регіональних брендів, поряд з Мічурінськими яблуками, тамбовською картоплею і окостом. Головна особливість - їх не просто в'яжуть, але і клеять, що робить виріб особливо теплим, майже як валянки.

Музей розташований в центральній бібліотеці Рассказово. Його колекція нараховує близько 300 експонатів, пов'язаних здебільшого вручну і представляють різні часові епохи. Більшість принесли самі місцеві жителі, подарувавши зборам не тільки старовинні, пов'язані прабабусями шкарпетки, але й рукавиці, і навіть дитячі іграшки.

Найстарішим екземплярам - понад 50 років. Найменший носок - всього 5 сантиметрів в довжину, найбільший - 130 сантиметрів: його колективно зв'язали в минулому році відвідувачі Покровського ярмарку. Кожен експонат тут можна брати в руки і розглядати з усіх боків. Експозиція буде поповнюватися. Крім того, в музеї буде можна придбати вподобані вироби з сучасних колекцій.

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.