Спецпроект

Караваджо і Єврейський музей в Росії стали подіями року

Видання про мистецтво The Art Newspaper Russia назвало лауреатів своєї першої премії, яка вручається у п'яти номінаціях - "Виставка року", "Музей року", "Книга року", "Реставрація" і "Особистий внесок".

Про це пише news.mail.ru.

Виставкою року визнано проект "Караваджо. Картини із зібрань Італії та Ватикану" в Державному музеї образотворчих мистецтв ім. Пушкіна. На наймасштабнішій виставці Караваджо за межами Італії було показано всього 11 картин, але це не так уже й мало, враховуючи, що його творів збереглося небагато і практично всі вони знаходяться в італійських музеях, які вкрай неохоче з ними розлучаються.

Музеєм року визнаний відкритий на місці "Гаража", який переїхав в Парк Горького, Єврейський музей та центр толерантності, присвячений історії єврейського народу і пам'яті жертв голокосту. Відвідувачі музею вже оцінили його широкі експозиційні можливості і сучасні мультимедійні технології, а незабаром туди може бути передана скандальна бібліотека Шнеєрсона. Крім того, в кінці року там пройде масштабна виставка Енді Уорхола.

Книгою року став черговий том дослідницької праці "Історія російського мистецтва", створенням якого займається Державний інститут мистецтвознавства. Він присвячений культурі початку XIX століття, періоду, відомого також як "пушкінська епоха" і епоха російського ампіру.

Премію за особистий внесок розділять нові власники віденської ярмарки сучасного мистецтва Viennafair Дмитро Аксьонов та Сергій Скатерщіков. Перший ярмарок під їх керівництвом вже пройшов восени минулого року.

Лауреати отримають статуетки у вигляді складених в годинну і хвилинну стрілки Спаської башти і Біг Бена (натяк на походження газети - штаб-квартира видання The Art Newspaper знаходиться в Лондоні).

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.