У Симферополі відзначать 95-ту річницю прапора України над ЧФ

В Першій Українській гімназії м. Сімферополя на честь 95-ої річниці підняття українського прапора над Чорноморським флотом відбудеться перегляд документального фільму "Тризуб Нептуна"

Про це повідомляє прес-служба Центру інформації та видавничої справи "Таврія".

Також відбудеться зустріч старшокласників і вчителів з кримським істориком та медіаекспертом, автором статей і книги про події періоду війн і революцій 1917-1920 рр. Андрієм Іванцем.

Час і місце заходу: 29 квітня 2013 року, 14:20, м. Сімферополь, вул. Київська.

Фільм присвячено подіям на Чорноморському флоті 1917-1918 рр. Автор і режисер стрічки Іван Канівець. Текст читає народний артист України Богдан Бенюк. Фільм "Тризуб Нептуна" отримав спеціальну відзнаку п’ятого Львівського міжнародного кінофестивалю "Кіно Лев".

Дивіться також інші матеріали за темою "Флот"

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.