Спецпроект

В Італії хочуть зробити музей з бункера Муссоліні

У ході реставраційних робіт італійського палаццо Венеція (Рим) був виявлений комплекс з дев'яти підземних тунелів. За повідомленням, тунелі були побудовані для фашистського диктатора Беніто Муссоліні, у якого в будівлі була штаб-квартира.

Про це пише fraza.ua.

Тунелі бункера ремонтують, щоб відкрити їх для широкої публіки - планується зробити їх частиною музею палаццо Венеція і використовувати як виставкові зали.

Палаццо Венеція був побудований як представництво Венеціанської республіки в папському Римі в 1455 році. Він розташований на пьяцца Венеція на північ від Капітолійського пагорба, поруч з храмом святого Марка. Камінь для будівництва виламували просто з Колізею. Будівля вважається одним з перших пам'ятників Відродження в Римі.

У 1930-ті роки з балкона палаццо нерідко виступав Муссоліні, який влаштував у палаці подобу резиденції. Зокрема, саме з цього балкона Муссоліні оголосив Італії про вступ республіки у війну з Великобританією і Францією в 1940 році.

У роки Другої світової війни там і в 11 інших місцях, де часто перебував Муссоліні, були прокладені тунелі: побоюючись за своє життя, диктатор прийняв заходи безпеки.

За заявою, цей бункер Муссоліні можна вважати найбільш секретним. Джерела повідомляють, що стіни бункера спираються на основу стародавньої вежі, навколо якої був збудований палаццо в XV столітті. Товщина стін становить майже два метри.

Швидше за все, бункер був призначений для самого Муссоліні і його коханки Кларетт Петаччі. Його будівництво імовірно, почалося в 1943 році, незадовго до початку англо-американськими військами висадки на Сицилії.

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.