Спецпроект

В Італії хочуть зробити музей з бункера Муссоліні

У ході реставраційних робіт італійського палаццо Венеція (Рим) був виявлений комплекс з дев'яти підземних тунелів. За повідомленням, тунелі були побудовані для фашистського диктатора Беніто Муссоліні, у якого в будівлі була штаб-квартира.

Про це пише fraza.ua.

Тунелі бункера ремонтують, щоб відкрити їх для широкої публіки - планується зробити їх частиною музею палаццо Венеція і використовувати як виставкові зали.

Палаццо Венеція був побудований як представництво Венеціанської республіки в папському Римі в 1455 році. Він розташований на пьяцца Венеція на північ від Капітолійського пагорба, поруч з храмом святого Марка. Камінь для будівництва виламували просто з Колізею. Будівля вважається одним з перших пам'ятників Відродження в Римі.

У 1930-ті роки з балкона палаццо нерідко виступав Муссоліні, який влаштував у палаці подобу резиденції. Зокрема, саме з цього балкона Муссоліні оголосив Італії про вступ республіки у війну з Великобританією і Францією в 1940 році.

У роки Другої світової війни там і в 11 інших місцях, де часто перебував Муссоліні, були прокладені тунелі: побоюючись за своє життя, диктатор прийняв заходи безпеки.

За заявою, цей бункер Муссоліні можна вважати найбільш секретним. Джерела повідомляють, що стіни бункера спираються на основу стародавньої вежі, навколо якої був збудований палаццо в XV столітті. Товщина стін становить майже два метри.

Швидше за все, бункер був призначений для самого Муссоліні і його коханки Кларетт Петаччі. Його будівництво імовірно, почалося в 1943 році, незадовго до початку англо-американськими військами висадки на Сицилії.

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.