Спецпроект

У Волгограді відкрився Музей цікавих наук Ейнштейна

У День сміху в Волгограді відкрився унікальний Музей цікавих наук Ейнштейна. Тут представлені 100 захоплюючих експонатів, які пояснюють суть законів фізики, природних явищ і оптичних ілюзій.

Про це пише volgograd.kp.ru.

Відвідувачі музею зможуть стати не тільки учасниками, але й творцями справжнього дива природи і техніки. Тут кожен може доторкнутися до "блискавки", побувати всередині мильної бульбашки, зібрати міст без цвяхів і змусити "закипіти" холодну воду. Підняти в повітря не тільки маму, але й справжній автомобіль тут під силу навіть малечі. У чоловіків є шанс на хвилину стати вагітною жінкою і відчути на своїй шкурі тяжкість жіночих принад. А ще побувати "головою професора Доуеля", полежати або посидіти на цвяхах, як справжній йог, зрозуміти, як влаштовано піаніно, і побачити ще багато чого цікавого.

Навіть у вбиральні тут нудьгувати не доведеться.

Тепер закони фізики стануть ближчими і зрозумілішими не лише дорослим волгоградцям, але і дітворі. Причому знайомство зі складною наукою тут буде приємним і веселим. 500 квадратних метрів чудес чекають на вас щодня, двері музею відкриті для відвідувачів з 10.00 до 20.00.

Теми

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.