На Черкащині влада заважає проводити заходи у Холодному Яру

Голова Черкаської ОДА організовує перешкоди традиційним заходам із ушанування Богдана Хмельницького, Максима Залізняка і Василя Чучупака, які щороку відбуваються у квітні у Чигиринському районі.

Про це повідомляє "Дзвін" із посиланням на організатора заходів у Холодному Яру, керівника історичного клубу "Холодний Яр" Романа Коваля.

"Як нам стало відомо, районні відділення ДАІ, зокрема Кам’янське, отримали вказівку не пропускати у суботу – неділю до Холодного Яру автобуси із патріотами, - заявив Коваль. - Також заборонено усім дитячим спортивним командам брати участь у гайдамацьких іграх, так само недозволено дітям із Медведівки з’являтись на заходах із ушанування героїв-холодноярців та гайдамаків".

За словами історика, суворо заборонено виїждати до Холодного Яру і творчим колективам області.

"До нас звернулась черкаська капела бандуристів із проханням включити їх у програму. Ми, відповідно, написали листа начальнику управління культури Черкаської облдержадміністрації Наталії Джурі із проханням відпустити капелу до Холодного Яру. Джура нам так відповіді і не надала, однак передзвонила керівник капели і повідомила, що виїзд їм суворо заборонили", – розповів Роман Коваль.

За словами Коваля, за часів президента Кучми, якого ми вважали душителем свободи і демократії, організаторам заходів у Холодному Яру було повне сприяння.

"Навіть керівники районів та області мали за честь взяти участь в урочистому вшануванні Василя Чучупаки, Богдана Хмельницького, Максима Залізняка та останнього гетьмана Запорізької Січі Петра Калнишевського, - наголосив історик. - Міліція ж тоді всіма силами допомагала. А тепер заборона і суцільні перешкоди".

На заході планується участь політиків від опозиції.

Дивіться також: "Як Шкляреві у Холодному Яру премію вручали. ФОТО"

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.