Спецпроект

У Виборзі заборонили непатріотичний "Лицарський турнір"

Виконуючий обов'язки глави Виборга Олексій Туркін відмовився погоджувати проведення фестивалю реконструкторів "Лицарський турнір", пославшись на непатріотичний характер заходу.

Про це пише lenta.ru.

Туркіна обурило участь у фестивалі клубу історичної реконструкції "Тевтонський орден". "Тевтонський орден"- історично сформована ворожа структура для Русі, з яким героїчно бився Святий Благовірний Князь Олександр Невський. У роки Другої Світової війни з символікою цього Ордена полчища німецько-фашистських загарбників увірвалися на територію нашої Батьківщини", - йдеться в заяві виконуючого обов'язки голови міста.

На думку Туркіна, "пропаганда даного Ордена шляхом проведення його масових заходів представляється непатріотичною і не відповідає реаліям сучасної внутрішньої політики Російської Федерації, як духовному об'єднанню нації, так і у питаннях виховання підростаючого покоління".

Крім того, чиновник звертає увагу на те, що ні в 2013 році, ні в попередні роки організатори фестивалю не повідомляли про нього адміністрацію Виборга. У підсумку Туркін називає захід "небажаним" і стверджує, що він не буде погоджений.

Лист адресований директору "Музейного агенства" Тетяні Балт. Філією цієї установи є Виборзький замок, в якому традиційно проходить "Лицарський турнір". У "Музейному агентстві"  пояснили, що захід завжди узгоджується з районною адміністрацією, а частина доходу від нього надходить установі. "За всі 12 років його проведення це перша претензія, яку ми отримуємо", - сказала заступник директора "Музейного агентства" Людмила Никуличева. Вона додала, що фестиваль сприяє притоку туристів у Виборг.

Глава адміністрації Виборга Олександр Буянов, який на даний момент перебуває у відрядженні, заявив, що листа не бачив і що зі сформованою ситуацією він буде розбиратися після повернення. Глава адміністрації Виборзького району Ленінградської області Олександр Лисов повідомив, що він з текстом листа знайомий. Він звернув увагу на значимість фестивалю, але при цьому висловився проти участі в ньому "Тевтонського ордена".

"Заходи повинні мати спрямованість на тему того, що Росія - велика країна, а не на підтримку всяких орденів. Поточний рік оголошений в Ленобласті роком духовної культури. Вдумайтеся тільки! Рік духовної культури, а не рік тевтонського ордена! Тому зараз люди так загострено це все сприймають", - наводить 47news.ru слова Лисова.

Засновник фестивалю, генеральний директор компанії "Балтік-стар" Жан Багдасаров припустив, що Туркін міг написати лист на прохання керівника клубу "Варязький двір" Андрія Ніколаєва, який нібито хоче позбавитися від конкуренції з боку "Лицарського турніру". Миколаїв це припущення спростував.

У 2013 році проведення 12-го "Лицарського турніру" заплановано на 26-28 липня.

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.