Спецпроект

У Виборзі заборонили непатріотичний "Лицарський турнір"

Виконуючий обов'язки глави Виборга Олексій Туркін відмовився погоджувати проведення фестивалю реконструкторів "Лицарський турнір", пославшись на непатріотичний характер заходу.

Про це пише lenta.ru.

Туркіна обурило участь у фестивалі клубу історичної реконструкції "Тевтонський орден". "Тевтонський орден"- історично сформована ворожа структура для Русі, з яким героїчно бився Святий Благовірний Князь Олександр Невський. У роки Другої Світової війни з символікою цього Ордена полчища німецько-фашистських загарбників увірвалися на територію нашої Батьківщини", - йдеться в заяві виконуючого обов'язки голови міста.

На думку Туркіна, "пропаганда даного Ордена шляхом проведення його масових заходів представляється непатріотичною і не відповідає реаліям сучасної внутрішньої політики Російської Федерації, як духовному об'єднанню нації, так і у питаннях виховання підростаючого покоління".

Крім того, чиновник звертає увагу на те, що ні в 2013 році, ні в попередні роки організатори фестивалю не повідомляли про нього адміністрацію Виборга. У підсумку Туркін називає захід "небажаним" і стверджує, що він не буде погоджений.

Лист адресований директору "Музейного агенства" Тетяні Балт. Філією цієї установи є Виборзький замок, в якому традиційно проходить "Лицарський турнір". У "Музейному агентстві"  пояснили, що захід завжди узгоджується з районною адміністрацією, а частина доходу від нього надходить установі. "За всі 12 років його проведення це перша претензія, яку ми отримуємо", - сказала заступник директора "Музейного агентства" Людмила Никуличева. Вона додала, що фестиваль сприяє притоку туристів у Виборг.

Глава адміністрації Виборга Олександр Буянов, який на даний момент перебуває у відрядженні, заявив, що листа не бачив і що зі сформованою ситуацією він буде розбиратися після повернення. Глава адміністрації Виборзького району Ленінградської області Олександр Лисов повідомив, що він з текстом листа знайомий. Він звернув увагу на значимість фестивалю, але при цьому висловився проти участі в ньому "Тевтонського ордена".

"Заходи повинні мати спрямованість на тему того, що Росія - велика країна, а не на підтримку всяких орденів. Поточний рік оголошений в Ленобласті роком духовної культури. Вдумайтеся тільки! Рік духовної культури, а не рік тевтонського ордена! Тому зараз люди так загострено це все сприймають", - наводить 47news.ru слова Лисова.

Засновник фестивалю, генеральний директор компанії "Балтік-стар" Жан Багдасаров припустив, що Туркін міг написати лист на прохання керівника клубу "Варязький двір" Андрія Ніколаєва, який нібито хоче позбавитися від конкуренції з боку "Лицарського турніру". Миколаїв це припущення спростував.

У 2013 році проведення 12-го "Лицарського турніру" заплановано на 26-28 липня.

Теми

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.