Спецпроект

У Виборзі заборонили непатріотичний "Лицарський турнір"

Виконуючий обов'язки глави Виборга Олексій Туркін відмовився погоджувати проведення фестивалю реконструкторів "Лицарський турнір", пославшись на непатріотичний характер заходу.

Про це пише lenta.ru.

Туркіна обурило участь у фестивалі клубу історичної реконструкції "Тевтонський орден". "Тевтонський орден"- історично сформована ворожа структура для Русі, з яким героїчно бився Святий Благовірний Князь Олександр Невський. У роки Другої Світової війни з символікою цього Ордена полчища німецько-фашистських загарбників увірвалися на територію нашої Батьківщини", - йдеться в заяві виконуючого обов'язки голови міста.

На думку Туркіна, "пропаганда даного Ордена шляхом проведення його масових заходів представляється непатріотичною і не відповідає реаліям сучасної внутрішньої політики Російської Федерації, як духовному об'єднанню нації, так і у питаннях виховання підростаючого покоління".

Крім того, чиновник звертає увагу на те, що ні в 2013 році, ні в попередні роки організатори фестивалю не повідомляли про нього адміністрацію Виборга. У підсумку Туркін називає захід "небажаним" і стверджує, що він не буде погоджений.

Лист адресований директору "Музейного агенства" Тетяні Балт. Філією цієї установи є Виборзький замок, в якому традиційно проходить "Лицарський турнір". У "Музейному агентстві"  пояснили, що захід завжди узгоджується з районною адміністрацією, а частина доходу від нього надходить установі. "За всі 12 років його проведення це перша претензія, яку ми отримуємо", - сказала заступник директора "Музейного агентства" Людмила Никуличева. Вона додала, що фестиваль сприяє притоку туристів у Виборг.

Глава адміністрації Виборга Олександр Буянов, який на даний момент перебуває у відрядженні, заявив, що листа не бачив і що зі сформованою ситуацією він буде розбиратися після повернення. Глава адміністрації Виборзького району Ленінградської області Олександр Лисов повідомив, що він з текстом листа знайомий. Він звернув увагу на значимість фестивалю, але при цьому висловився проти участі в ньому "Тевтонського ордена".

"Заходи повинні мати спрямованість на тему того, що Росія - велика країна, а не на підтримку всяких орденів. Поточний рік оголошений в Ленобласті роком духовної культури. Вдумайтеся тільки! Рік духовної культури, а не рік тевтонського ордена! Тому зараз люди так загострено це все сприймають", - наводить 47news.ru слова Лисова.

Засновник фестивалю, генеральний директор компанії "Балтік-стар" Жан Багдасаров припустив, що Туркін міг написати лист на прохання керівника клубу "Варязький двір" Андрія Ніколаєва, який нібито хоче позбавитися від конкуренції з боку "Лицарського турніру". Миколаїв це припущення спростував.

У 2013 році проведення 12-го "Лицарського турніру" заплановано на 26-28 липня.

Теми

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.