АНОНС: Телевізійна "ІстПравда" - про фінал дивізії "Галичина" і Пласт

У вівторок, 16 квітня, о 22:00 – програма "Історична правда з Вахтангом Кіпіані" присвятить увагу річниці створення Першої Української дивізії Української національної армії (I УД УНА).

Цю Дивізію організували наприкінці II Світової війни. Вона повстала на базі 14-ої Гренадерської дивізії зброї СС "Галичина" (німецькою 14 Division Grenadiere der Waffen-SS "Galizien"), створеної у 1943 році.

У другій частині програми основна увага буде приділена святкуванню 101-ої річниці Першої Пластової присяги, яка відбулася у Львові. Мова йтиме про те, як "пластуни" та дослідники історії вишукують і зберігають безцінні пластові реліквії.

Крім того, увазі глядачів "Історичної Правди" ведучий програми Вахтанг Кіпіані запропонує переглянути унікальне відео – зустріч Митрополита Андрея Шептицького з пластунами 20-их років.

"Історична Правда" – щовівторка в ефірі телеканалу ZIK о 22:00.

Дивіться всі випуски "Історичної Правди" на ZIK

Теми

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.