Спецпроект

З музею зникла колекція зброї Брежнєва. ФОТО

Ексклюзивна колекція нагородної зброї і гравюр на суму близько 850 мільйонів рублів зникла зі збройної фабрики в місті Златоусті на Уралі.

Про це пише ura-inform.com.

ФСБ Челябінської області розкрила факт загадкового зникнення цінностей з так званого асортиментного кабінету зі збройної фабрики в Златоусті.

У цьому приміщенні було зібрано більше тисячі експонатів, створених за 200 років роботи підприємства. При цьому, на думку силовиків, частина колекції, що знаходиться у федеральній власності і що є національним надбанням, могла опинитися в руках керівника заводу - депутата міськдуми Златоуста Володимира Тамі.

Експонат з "асортиментного кабінету"
Викрадений експонат

З фабрики в Златоусті була вкрадена колекція нагородної зброї і гравюр на суму близько 850 мільйонів рублів. У залах, де розташовувалася експозиція, оперативники побачили тільки голі стіни й розкидані на підлозі таблички з підписами експонатів.

За даними опису, в перелік викраденого увійшли дві іменні шаблі Брежнєва, меч маршала Гречка, офіцерська шпага І. Бушуєва - творця Златоустівській гравюри на сталі, а також пам'ятний меч КДБ.

У розпорядженні спецслужб виявився договір купівлі-продажу, укладений в 2006 році між Володимиром Тамі та арбітражним керуючим збанкрутілого заводу. Згідно договору в приватну власність були незаконно передані 219 експонатів з 1088. 

Дорогі експонати "асортиментного кабінету" Златоустівській збройової фабрики в останній раз "вийшли у світ", коли їх виставляли в Краєзнавчому музеї Челябінська в 2010 році спеціально для делегації з Франції.

Теми

Гітлер, Сталін і Україна: безжальні стратегії

Шокований наступом нацистів, Сталін був готовий запропонувати Гітлеру мир: Вячеслав Молотов під час зустрічі з болгарським послом звернувся до нього з проханням передати в Берлін пропозицію припинити бойові дії. Натомість Сталін був готовий віддати нацистам Україну і Білорусь.

Восьме травня. Чому полеглих згадують у тиші

8 травня 1919 року лондонський часопис Evening News надрукував лист одного з своїх дописувачів із міркуваннями про те, як краще відзначити «День миру» - тобто першу річницю завершення світової війни. Його автор закликав започаткувати нову загальнонаціональну традицію - згадувати загиблих у війні хвилинами мовчання.

Вінстон Черчилль: "Совєтська загроза вже замінила собою нацистського ворога…"

На тлі 80-ї річниці завершення Другої світової війни варто згадати про одну з ключових постатей тих подій – прем'єр-міністра Великої Британії Вінстона Спенсера Черчилля – харизматичного політика, який понад усе в своєму житті нероздільно й повсякчас дбав про свій власний престиж та престиж Великої Британії, а перемогу над її ворогами вважав своєю власною справою, зумівши реалізувати з блискавичною енергійністю свою дитячу мрію – за умови можливості мати два життя – одне прожити як політик, друге – як воєначальник.

Літерна справа нкдб "Казачі полки"

Про російські казачі частини, що воювали на боці нацистської Німеччини, москва намагається не згадувати взагалі, особливо напередодні відзначення 80-ї річниці від дня перемоги у війні. Серед документів, датованих 1944–1945 роками, в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігається літерна справа під назвою "Казачі полки".