Спецпроект

З музею зникла колекція зброї Брежнєва. ФОТО

Ексклюзивна колекція нагородної зброї і гравюр на суму близько 850 мільйонів рублів зникла зі збройної фабрики в місті Златоусті на Уралі.

Про це пише ura-inform.com.

ФСБ Челябінської області розкрила факт загадкового зникнення цінностей з так званого асортиментного кабінету зі збройної фабрики в Златоусті.

У цьому приміщенні було зібрано більше тисячі експонатів, створених за 200 років роботи підприємства. При цьому, на думку силовиків, частина колекції, що знаходиться у федеральній власності і що є національним надбанням, могла опинитися в руках керівника заводу - депутата міськдуми Златоуста Володимира Тамі.

Експонат з "асортиментного кабінету"
Викрадений експонат

З фабрики в Златоусті була вкрадена колекція нагородної зброї і гравюр на суму близько 850 мільйонів рублів. У залах, де розташовувалася експозиція, оперативники побачили тільки голі стіни й розкидані на підлозі таблички з підписами експонатів.

За даними опису, в перелік викраденого увійшли дві іменні шаблі Брежнєва, меч маршала Гречка, офіцерська шпага І. Бушуєва - творця Златоустівській гравюри на сталі, а також пам'ятний меч КДБ.

У розпорядженні спецслужб виявився договір купівлі-продажу, укладений в 2006 році між Володимиром Тамі та арбітражним керуючим збанкрутілого заводу. Згідно договору в приватну власність були незаконно передані 219 експонатів з 1088. 

Дорогі експонати "асортиментного кабінету" Златоустівській збройової фабрики в останній раз "вийшли у світ", коли їх виставляли в Краєзнавчому музеї Челябінська в 2010 році спеціально для делегації з Франції.

Теми

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.