У Лондоні знайшли чудово збережену ділянку Лондиніуму

Найбільше археологічне відкриття, пов'язане з давньоримським періодом, зроблено в лондонському Сіті - вчені виявили там близько десяти тисяч предметів, назвавши знахідку "Північними Помпеями".

Про це повідомляє Colta.

Об'єкт отримав цю назву через те, що завдяки високій вологості ґрунту в ньому чудово збереглися атефакти, виготовлені з органічного матеріалу.

Археологи вважають, що аналіз знахідок може відсунути в минуле дату заснування Лондона, якою зараз вважається 47 рік н.е.

Честь відкриття належить фахівцям із Музею Лондона, які проводили розкопки на місці будівництва нової європейської штаб-квартири новинної агенції Bloomberg.

Знахідки стосуються періоду з 40 року до V століття н.е. З'ясувалося, що 12-метровий культурний шар приховував залишки дерев'яних будинків, дерев'яних парканів, систему дренажних каналів.

Серед артефактів - 250 предметів взуття, а також шматок шкіри з аплікацією у вигляді гладіатора, яка, можливо, була частиною декору колісниці. Знайдено також фрагменти одягу, дерев'яні двері, амулети, один з яких - бурштиновий, у вигляді шолома - можливо, належав гладіаторові.

Крім того, виявлено більше ста фрагментів табличок із текстами, в тому числі любовні послання. Тепер вчені сподіваються прочитати імена мешканців стародавнього Лондона. На місці розкопок знаходився храм бога Мітри.

Знахідки передбачається виставити у відкритому для широкої публіки музейному приміщенні в майбутній будівлі агенції Bloomberg.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.