В Україні покажуть фільм про Квітку Цісик

4 квітня телеканал "Інтер" проводить допрем'єрний показ документального фільму "Квітка. Голос у єдиному екземплярі".

Покази відбудуться у Києві, Львові, Одесі, Луганську, Івано-Франківську, Тернополі і Чернівцях.

Фільм присвячений пам'яті видатної особистості - всесвітньо відомої співачки українського походження Квітки Цісик. Саме 4 квітня 2013 року їй мало б виповнитися 60 років, але через хворобу вона передчасно пішла з життя.

Автори фільму "Квітка. Голос в єдиному екземплярі" спробують дослідити, у чому феномен цієї людини. Вони намагатимуться знайти відповідь на питання, чому протягом десятиліть пісні у виконанні Квітки Цісик справляють на людей гіпнотичне враження. 

Про Квітку Цісик у фільмі розкажуть її рідні та близькі (чоловік Ед Ракович, син Едді, родина зі Львова), люди, з якими вона працювала, її прихильники.

Телеглядачі матимуть змогу побачити єдине ексклюзивне відеоінтерв'ю Квітки Цісик українською мовою, яке у свій час вдалося записати директору оркестру Національної філармонії Олександру Горностаю. 

Автори сценарію: Леся Вакулюк та Наталя Ковальова
Режисер-постановник: Софія Чемерис 
Генеральний продюсер проекту: Ганна Безлюдна

Київ. Показ відбудеться у Червоному залі Будинку кіно 4 квітня о 18:30, за адресою: м.Київ, вул. Саксаганського, 6. Вхід на показ безкоштовний за запрошеннями. Деталі за телефоном:  (044) 287 52 25.

Одеса. Показ відбудеться у Артхаусному кінотеатрі U-cinema 4 квітня о 18:00, за адресою: м.Одеса, Французький бульвар, 33. Вхід на показ безкоштовний за запрошеннями. Деталі за телефоном: (0482) 33-95-10 

Львів. Показ відбудеться у Палаці Мистецтв 4 квітня о 19:00, за адресою: м. Львів, вул.Коперника, 17. Вхід на показ безкоштовний за запрошеннями. Деталі за телефоном:  (032) 261 44 91

Луганськ. Показ відбудеться у Луганському Національному університеті ім.Тараса Шевченко (головний корпус, малий актовий зал) 4 квітня о 16:00, за адресою: м.Луганськ, вул. Оборонна, 2. Вхід на показ безкоштовний за запрошеннями. Деталі за телефоном:  (0642) 58-04-47

Івано-Франківськ. Показ відбудеться за адресою Книгарня "Є" 4 квітня о 18:30, за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 31. Вхід на показ безкоштовний за запрошеннями. Деталі за телефоном: (0342) 22 42 28

Тернопіль. Показ відбудеться в Українському домі "Перемога" 4 квітня о 18:00, за адресою: м. Тернопіль, бул. Тараса Шевченка, 27. Вхід на показ безкоштовний за запрошеннями. Деталі за телефоном: (0352) 25 24 02

Чернівці. Показ відбудеться у кінотеатрі "Чернівці" 4 квітня о 18:00, за адресою: м. Чернівці, вул. Університетська, 10. Вхід на показ безкоштовний за запрошеннями. Деталі за телефоном: (0372) 52 73 37

У Львовві у пам'ять про Квітку Цісик також організовано благодійну акцію - збір коштів для придбання пересувного мамографа - медичного апарату для ранньої діагностики раку молочної залози, від якого пішла з життя співачка.

Премєрний телепоказ відбудеться 5 квітня о 00:00 на телеканалі "Інтер", повідомляє його прес-служба.

Гарвардські студії Омеляна Пріцака… під кутом зору КГБ УССР

Професор Гамбурзького, Вашингтонського, Гарвардського, Київського університетів, засновник і перший директор Українського наукового інституту в Гарварді, сходознавець зі світовим ім'ям, знавець півсотні мов, дослідник давньої історії України, зокрема джерельної бази, яка свідчила про осібні витоки української державності і про українські терени як центр державотворення. Саме послідовний україноцентризм Омеляна Пріцака став головною причиною прискіпливої уваги до його постаті КГБ УССР.

Фундаменти палацу Кирила Розумовського. Історична довідка об'єкта культурної спадщини

В результаті обстежень залишків мурувань XVIII ст. в садибі по вул. Івана Мазепи у Києві, з’ясувалося, що під руїнами будівлі кінця ХІХ ст. збереглися фундаменти та підвали київського палацу останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Цю пам’ятку ще в 30-х роках минулого століття вважали беззворотньо втраченою. Я терміново виготовив історичну довідку, за якою Департамент охорони культурної спадщини КМДА мав би внести фундаменти палацу Кирила Розумовського до переліку щойновиявлених об’єктів культурної спадщини. Однак Департамент відхилив довідку і правоохоронного статусу об'єкту не надав.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.